reklama
11:30 • SP v biatlonu • Hochfilzen

ŽIVĚ Soukalová a spol. jedou stíhací závod v rakouském Hochfilzenu

Dobré dopoledne, vítejte u online reportáže ze Světového poháru v biatlonu. Druhou zastávkou SP je rakouský Hochfilzen. Po včerejších sprintech nás dnes čekají stíhací závody. Jako první pojedou v sobotu ženy od 11:30.

Do dnešního stíhacího závodu vyrazí na trať dlouhou 10l kilometrů celkem 60 závodnic, mezi kterými bude i pět našich reprezentantek. Startovat se bude v časových rozestupech, které si biatlonistky přenesli ze včerejšího sprintu.

Jako první vyrazí do závodu trojice Němek: Franziska Hildebrandová, Maren Hammerschmidtová a Miriam Gössnerová.

Za nimi z pátého místa pak vyjede česká reprezentantka. Ne, nebude to ani Gabriela Soukalová, ani Veronika Vítková. Bude to totiž benjamínek českého týmu Lucie Charvátová. Na trať se vydá 25 sekund za první Hildebrandovou.

SP v Hochfilzenu, sprint Ž: Lucie Charvátová SP v Hochfilzenu, sprint Ž: Lucie Charvátová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

"Čekal jsem, že se jednou trefí, ale nečekal jsem, že to bude tak brzy. Jsem za Lucii Charvátovou strašně rád," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Jako 8. vyrazí do závodu Gabriela Soukalová, jako 24. Eva Puskarčíková a až 32. se na trať vydá Veronika Vítková. Na startu bude i 47. Jitka Landová

Veronika Vítková včera udělala na úvodní ležce hned tři chyby, a tak jí nepomohl ani slušný běh a čistá položka vestoje. "To se hodnotí hůře, těch chyb tam bylo moc," uvedl Vítek.

SP v Hochfilzenu, sprint Ž: Veronika Vítková SP v Hochfilzenu, sprint Ž: Veronika Vítková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

V rakouském Hochfilzenu dnes panuje krásné slunečné počasí. Biatlonistky již mají za sebou zahřívací rozjezd. Za nějakých 35 minut nás čeká start!

This morning; clear and cold, ski testing and warm-up before the women's pursuit at 11:30 CET.

Fotka zveřejněná uživatelem Jerry Kokesh (@biathlonworld14),

Tyrolské středisko se od časných ranních hodin začalo plnit fanoušky.

#biathlon2015 #weltcup #austria #hochfilzen #biathlonfi

Fotka zveřejněná uživatelem Heikki Eklund (@heikkieklund),

Dnes nás ještě čeká od 14:30 závod mužů. Zítra se pak program v Hochfilzenu uzavře štafetovými závody mužských a ženských čtveřic.

Dlouho si však biatlonisté neodpočinou. Už za 5 dní je totiž čeká další zastávka Světového poháru, kterou bude Čechy oblíbená slovinská Pokljuka. Ta už se na závodníky evidentně velmi těší.

Vše je připraveno ke startu stíhacího závodu, Franziska Hildebrandová už se připravuje poblíž startovní brány.

Stíhací závod žen byl zahájen! Hildebrandová právě vyrazila na trať.

Odstartováno mají i Maren Hammerschmidtová, Miriam Gössnerová, Anais Bescondová i Lucie Charvátová!

Ve žlutém dresu vedoucí biatlonistky Světového poháru už vyrazila i Gabriela Soukalová!

Na trati již jsou i další české závodnice: 24. Eva Puskarčíková, 32. Veronika Vítková a 47. Jitka Landová!

A jdeme na první mezičas 1,2 kilometru: Ve vedení je o 12 vteřin Hildebrandová, za ní se seřadily Hammerschmidtová, Gössnerová a Dahlmeierová. Charvátová je pátá, Soukalová osmá se ztrátou 27 sekund.

Jdeme na první střelbu v leže!

Hildebrandová odstřílela rychle a čistě a její náskok naroste!

Charvátová musí na dvě trestná kola!

Ondřej Kuchař
Ondřej Kuchař
12. 12. 2015
reklama