reklama
15:30 • Ženy - 4x6km • Štafeta

Biatlon ŽIVĚ: Češky dojely čtvrté ve štafetě

Dobrý den, vítejte u online reportáže z biatlonové štafety žen na olympijských hrách v Soči. Závod začíná v 15:30.

Český biatlon zažívá v Soči skvělé medailové žně. Závodníci už vybojovali pět cenných kovů. Dnes a zítra jsou na programu poslední závody štafet.

Jaké jsou šance české ženské štafety? Podle šéftrenéra reprezentace Ondřeje Rybáře bude úspěchem umístění do šestého místa. Konkurence je totiž obrovská.

Český tým nastoupí v této sestavě: Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová, Veronika Vítková.

Česko. Vlajka Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012

Velkou zodpovědnost bude mít třiadvacetiletá Jitka Landová. Její výkon bude podle trenérů velmi důležitý. "Pokud to Jitka zvládne, může se stát cokoli. Myslím si, že můžeme překvapit,“ podotýká Rybář.

Soči 2014: Jitka Landová Soči 2014: Jitka Landová | Foto: ČOV/Václav Mudra

Češkám se v letošní sezoně ve štafetách Světového poháru příliš nedařilo. Postupně skončily na dvanáctém, desátém a sedmém místě.

Prognóza sázkových kanceláří: Největšími favoritkami jsou podle sportingbet Norky před Ukrajinkami a Němkami. Čtvrté mají být Rusky. Páté Bělorusko a až potom s kurzem 19.00 Česká republika.

Soči 2014, biatlon, 15 km Ž: Tora Bergerová, Norsko Soči 2014, biatlon, 15 km Ž: Tora Bergerová, Norsko | Foto: Reuters

Německý tým ale nemůže využít zkušenou Evi Stehleovou-Sachenbacherovou. Ta je totiž prvním sportovcem, který měl na olympiádě v Soči pozitivní test na doping - více čtěte ZDE.

Evi Sachenbacherová-Stehleová na OH v Soči Evi Sachenbacherová-Stehleová na OH v Soči | Foto: Reuters

Každá závodnice v dnešním klání absolvuje tři dvoukilometrové okruhy, během kterých se dvakrát zastaví na střelnici. První střelba bude v leže, druhá ve stoje. Biatlonistky mají k dispozici tři náboje na dobíjení, pokud ani s těmi nesestřelí pět terčů, pojedou trestné kolo měřící 150 metrů.

V běžeckém a biatlonovém areálu Laura už je vše připraveno k poslednímu vystoupení žen na letošních hrách. Mlha, která zde úřadovala dopoledne, je pryč, podmínky jsou vynikající.

Štafeta biatlonistek právě odstartovala!

Za ČR jede Puskarčíková, za Německo Preussová, za Norsko Hornová, za Ukrajinu Vita Semerenková. Romanová za Rusko, Brunetová za Francii...

Start se mladé české reprezentantce příliš nepovedl. Nebyla mezi nejrychlejšími. Ovšem o nic nejde, start rozhodně dámskou štafetu nerozhodne.

Němka Francisca Preussová měla smůlu. Spadla a zlomila hůl, jedna z favorizovaných štafet je zatím na chvostu.

Na první místo se mezitím dostala Švýcarka Selina Gasparinová, která už přijíždí na stadion a chystá se na první střelbu. Druhá je Američanka Dunkleeová. Ostatní ženy mají zhruba desetimetrovou ztrátu.

Vita Semerenková z Ukrajiny na jedničku, stejně jako Ruska Romanovová!

Eva Puskarčíková udělala dvě chyby, obě ale hned napravila. Zatím je dvanáctá, jede těsně za Selinou Gasparinovou, která rovněž chybovala.

Němky jsou v obrovské krizi. Preussová přijela se ztrátou na střelnici a musela vyfukovat sníh z hlavně... Pak udělala dvě chyby a má obří ztrátu.

Francouzka Brunetová spadla a je ošetřována. To nevypadá dobře, každopádně Francouzky zřejmě končí!

 

1. Ukrajina, 2. Rusko, 3. USA, 4. Itálie, 5. Slovensko, 6. Japonsko, 7. Kazachstán - takové je momentálně pořadí.

Aleš Vávra
Aleš Vávra
21. 2. 2014
reklama