reklama

Zklamaný Konečný: Od prvního kola jsem nic neviděl

FOTO Krev na hlavě a tma před očima, to byl zmar Konečného Houževnatě a srdnatě bojoval Lukáš Konečný se Zaurbekem Bajsangurovem, ani to však nestačilo a s krvácejícím obličejem a částečnou slepotou prohrál. Foto: SES Boxing / Y.Stolitniy
Unaveně, ale ne rezignovaně. Tak mluvil nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný (34), po čtvrté porážce v profesionálním ringu.

Kyjev – Unaveně, ale ne rezignovaně. Tak mluvil nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný (34) po čtvrté porážce v profesionálním ringu, druhé titulové, když v Kyjevě nestačil na úřadujícího šampióna WBO v lehké střední váze Zaurbeka Bajsangurova (27).
    
Přestože po zápase musel absolvovat ještě šití v oblasti vedle levého obočí, které zavinila srážka hlavami v závěru jedenáctého kola, a poté také dopingovou kontrolu, udělal si Konečný čas na krátký rozhovor pro Profiboxing.cz.

Lukáši, co se stalo, že nakonec zápas nevyšel podle Vašich představ?
Měl jsem od prvního kola velké problémy s očima, které mne rozhodily, nedokázal jsem boxovat, tak jak jsem chtěl. Není to žádná výmluva, ale prostý fakt, z ringu mne museli navést ostatní, protože jsem neviděl, pálily mne oči, pořád je mám strašně červené.

Něco ze strany soupeře...
(skočí do řeči) Nechci to takhle říkat, nebylo by to fér, protože nevím, z čeho to bylo a nechci se vymlouvat. 

Takže s Bajsangurovem jste žádný osobní problém neměl?
Ne, absolutně ne, byl naprosto férový. Ale ty oči mne štvou, protože mě fakt rozhodily. Imanželka mi říkala, že boxuji úplně jinak, než čekala. Nevím, teď zápas moc nechci hodnotit, chci se nejdříve podívat na video.

Zaznamenal jste už i nějaké ohlasy přímo v hale?
Jo, bavil jsem s pár lidmi. Někdo mi říkal, že jsem měl třeba i vyhrát, ale to si tak úplně nemyslím. Myslím, že ne, zvláště venku. S tou výhrou jsem smířený, ale štvou mě ty oči. Ale třeba supervizor od organizace (John Duggan, pozn. autora) říkal, že máme chtít odvetu.

Je otázkou, zda by na ni Bajsangurov přistoupil...
Myslím, že ne, nemá důvod. Nebyla o ní zmínka ani ve smlouvě, takže to celkem chápu.

A co se týká kontroverze před zápasem, kdy měl údajně váš kouč Dirk Dzemski na mítinku úmyslně zaměnit desetiuncové rukavice za osmiuncové (rozdíl ve váze zhruba 60 gramů, pozn. redakce)? Měla na Váš výkon nějaký vliv?
Slyšel jsem o tom, že tam byl nějaký menší problém, ale říkali mi pak, že se to vyřešilo, a když je převážili, tak bylo všechno v pořádku. Každopádně to šlo úplně mimo mne, nebyl jsem u toho. 

A jiná nástupovka vás také nerozhodila? Sice písnička od AC/DC, ale Hard As A Rock to nebyla...
To změnili oni. Věděli, že chci něco do AC/DC, ale zjevně nepochopili, kterou přesně. Co se dá dělat.

Co jste říkal na taktiku Bajsangurova? Nepřekvapila Vás?
Právě, že vůbec ne. To je asi to, co mě na tom štve nejvíce, že jeho taktiku jsme očekávali, ale kvůli těm očím jsem nemohl já předvést to, co jsem chtěl.

Ze zápasu jste si odnesl nepříjemné zranění vedle levého oka. Vypadalo to, že po jednom z úderů v úvodu dvanáctého kola. Je to tak?
Ne, ne, v poslední vteřině jedenáctého kola po úderu hlavou. Kluci mi to trošku zamazali v přestávce před dvanáctým kolem, ale stejně to nakonec nemohlo. Ale nic vážného to není.

Několikrát jste říkal, že každá další porážka může ukončit Vaši kariéru. Teď přišla, uvažujete skutečně o konci?
Uvažuji, to ano, ale končit nechci. Zvláště po takovém zápase. Navíc se cítím vážně dobře, vydržel i ten můj zpropadený nos, uvidíme. Nechám tomu teď chvíli čas, vše si promyslím, a pak se rozhodnu. 

reklama