Znovu vyhrála Slepcovová, dvě Češky dosáhly na body

20. 12. 2009 13:10
Vítková si ale oproti sobotě pohoršila
Světlana Slepcovová se raduje z vítězství v Pokljuce
Světlana Slepcovová se raduje z vítězství v Pokljuce | Foto: Reuters

Pokljuka - Ruská biatlonistka Světlana Slepcovová využila na Světovém poháru v Pokljuce náskok ze sobotního sprintu a vyhrála i dnešní stíhací závod na 10 km.

Na body dosáhly v neděli také třicátá Zdenka Vejnarová a Veronika Vítková na 39. místě.

Třiadvacetiletá Slepcovová startovala do stíhačky s komfortním náskokem 43 sekund a i přes dvě chyby na střelnici si bez problémů dojela pro šestý triumf v kariéře. Šestinásobnou mistryni světa Magdalenu Neunerovou z Německa za sebou nechala o 36 sekund.

Čtěte dále: Sprint českým biatlonistkám sedl. Byl to nejlepší výkon

Třetí byla další Ruska Anna Bogalijová-Titovecová, jež si s Neunerovou vyměnila místa oproti sprintu.

Třicátou pozici ze soboty si udržela Vejnarová, jež stejně jako Vítková chybovala jednou ve stoje a vleže.

Česká biatlonová jednička z minulé sezony Vítková, jež se sobotním 22. místem ve svém prvním individuálním startu postarala o nejlepší český výsledek v olympijské zimě, dnes v běhu nestačila.

Magda Rezlerová absolvovala pět trestných okruhů a obsadila 51. pozici.