reklama

Zpěv a tanečky. Hrdinové slavili triumf do pěti ráno

Na dnešním focení nebyly divoké oslavy na členech vítězné squadry znát. Na dnešním focení nebyly divoké oslavy na členech vítězné squadry znát. autor: Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)
Oslavy v luxusním pražském Tretter´s baru probíhaly až do pěti do rána.

Praha - Skoro celou noc slavili čeští tenisté Tomáš Berdych a Radek Štěpánek s celým týmem triumf v Davisově poháru. Po tradičním banketu a večeři v Obecním domu se přesunuli do baru, kde se zpívalo i tančilo.

"Všechno nám dojde postupem času, ale je to něco nezapomenutelného, magického a doufám, že se z toho celý národ raduje," řekl Štěpánek dnes dopoledne. Berdych se nebojí, že by týmu nyní chyběla touha po dalším úspěchu. "Nastupovat na dvorec jako vítěz téhle slavné trofeje je dostatečná motivace," řekl Berdych.

K oslavám se připojili i poražení Španělé

Slavnostní večeře i se španělským týmem, který Češi porazili v O2 areně 3:2 na zápasy díky vítěznému bodu Štěpánka v závěrečné dvouhře, začala v neděli půl hodiny před půlnocí, přičemž hlavním chodem menu byl pečený filet z mořského vlka, a následný banket skončil ve dvě v noci.

Pak se čeští tenisté přesunuli do Tretter's baru v centru metropole. "Zpívalo se, tančilo se, všichni byli šťastný a bylo to nádherný," prozradil Štěpánek, který vydržel slavit do pěti do rána.

K oslavě se časem připojili i někteří členové španělského týmu. "Já se jich 'nedožil', šel jsem spát ve čtyři, ale jen to ukazuje, že mezi sebou bojujeme a necháme vše na kurtu, ale jakmile to skončí, tak vycházíme bez problémů," řekl Berdych. Slavit vydržely i partnerky obou nejlepších tenistů, tedy Nicole Vaidišová a Ester Sátorová.

Štěpánek dostal 253 gratulací na telefon

Dnes dopoledne se tenisté s kapitánem sešli na Novotného lávce a nad hučící Vltavou a s Pražský hradem v pozadí se fotografovali se "salátovou mísou" stejně jako o čtrnáct dnů dříve tenistky po titulu ve Fed Cupu. "A hopla!" naznačil Berdych v legraci, že stříbrný pohár Dwighta Davise hodí přes zábradlí do vln.

Štěpánek dostal 253 gratulací na mobilní telefon. "Nebudu jednu vytahovat, všech gratulací si vážím a nejkrásnější to bude oslavit v kruhu rodinném," řekl Štěpánek, kterého vede Petr Korda.

S bývalým druhým hráčem světa mluvil hned po výhře nad Nicolásem Almagrem a slyšel i pochvalu, s kterými jinak Korda šetří. "Gratuloval mi a pak mi ještě napsal, že si to sám užívá, což mě zahřálo," řekl Štěpánek.

Berdych a Štěpánek letí už dnes za teplem

Berdych i Štěpánek ještě dnes nasednou do letadla a odletí na dovolenou. Oba zamíří za teplem. "To je nejlepší odpočinek. Jak se říká, nohy nahoru a nabrat co nejvíc síly po náročné sezoně," řekl Berdych. "Jsme vysátí jak citroni, potřebujeme vyhřát klouby, odpočinout a vypnout se od světa," doplnil Štěpánek.

Na dovolenou a přípravu na další sezonu mají tenisté něco málo přes měsíc. Berdych se už koncem roku objeví na exhibici v Abú Zabí třeba se Srbem Novakem Djokovičem a Španělem Rafaelem Nadalem, první turnaj ho čeká v Čennaí. Štěpánek začne rok 2013 v Brisbane.

"Výhra v Davis Cupu by nám měla dodat obrovské sebevědomí, dá nám něco extra. Chceme na tom stavět," řekl Štěpánek.

reklama