reklama

"Zřítíš se jak Dvojčata." Hvězda čelí kritice za přirovnání, jímž vyhrožovala soupeři

Israel Adesanya na archivním snímku z října roku 2019. Israel Adesanya na archivním snímku z října roku 2019. autor: Reuters
Vlnu nevole vyvolal zápasník MMA Israel Adesanya, který před duelem prestižní série UFC vzkázal soupeři, že se "zřítí jako Dvojčata".

Šampion UFC Adesanya se 7. března na galavečeru v Las Vegas utká s Yoelem Romerem, při telekonferenci pro média však šlápl pořádně vedle. "Zřítíš se jak Dvojčata," poslal vzkaz protivníkovi s připomínkou teroristických útoků na věže Světového obchodního centra v New Yorku z 11. září 2001. 

Odezva přišla vzápětí, jeho necitlivé přirovnání vyvolalo na sociálních sítích řadu reakcí. "Jsi nechutný kus h… Jak se opovažuješ dělat neuctivé žerty o tisícovkách lidí, kteří zemřeli, a hrdinných hasičích a policistech," napsal třeba jiný skvělý bojovník z UFC Paulo Costa.

Právě ten by se mohl stát v oktagonu dalším soupeřem Adesanyii, pokud zvítězí nad Romerem. "Fakt tě zabiju, ty špinavej kiwi," pohrozil Costa třicetiletému rodákovi z nigerijského Lagosu, jenž ale od deseti let žije na Novém Zélandu.

Tweet Paula Costy:

Adesanya rychle přispěchal s omluvou. "Nikdy jsem nechtěl žertovat o lidech, kteří zemřeli, a zlehčovat tragické události 11. září. Něco jsem nesouvisle plácal, můj mozek pracoval rychleji než pusa a vybral nevhodný výraz. Omlouvám se, dám si příště na svá slova větší pozor," prohlásil bojovník, který neprohrál ani jeden ze svých osmnácti zápasů. Romero má dosud bilanci 13 výher, čtyři porážky.

Miliardář McGregor miluje luxusní auta i lodě. Podívejte se do jeho garáží a přístavu Miliardář McGregor miluje luxusní auta i lodě. Podívejte se do jeho garáží a přístavu Prohlédněte zde
reklama