reklama

Britové vládli. Přijeli, zvítězili a z Ragbymanie si odvezli dvě zlata a jeden bronz

Rugbymania 2019 Rugbymania 2019 autor: Facebook Rugbymania
Praha se opět stala dějištěm Ragbymanie, jednoho z největších klubových turnajů na světe v ragby vozíčkářů. Již 21. ročník patřil týmům z Velké Británie, které zvítězily v obou divizích. V první lize s rozdílem jednoho bodu West Coast WRC-Crash, ve druhé třídě pak tým London. Turnaje se zúčastnilo šestnáct týmů z deseti zemí, včetně českých Prag Robots.

Letošní ročník byl dosud největší v historii, ať už podle účasti týmů nebo jednotlivců. Celkově se do třídenního turnaje zapojilo 126 hráčů, včetně světové špičky z Velká Británie, Kanady nebo Francie.

V první lize se utkalo deset týmů, ve finále nakonec s rozdílem jednoho bodu zvítězil tým z Velké Británie West Coast WRC-Crash nad francouzskými Blue Link Team 45:44.

Třetí místo obsadil další britský tým Leicester Tigers WRC, který vyhrál nad Red Lions. Druhou ligu ovládli opět Britové s družstvem London, který přehrál polské Four Kings Warsaw 53:39. Poláci obsadili i třetí místo druhé divizi s Avalon Extreme.

Jediný český zástupce v soutěži Prag Robots nezvládal zápas v první lize o sedmé místo s nizozemským Tweedertien a těsně prohrál 49:51. Turnaj tak čeští hráči zakončili na osmém místě s jedinou výhrou na Švýcarskem. Přesto ředitel turnaje a trenér české reprezentace David Lukeš hodnotil výkon domácích pozitivně:

Ragby vozíčkářů

Ragby vozíčkářů je od roku 2000 zařazeno mezi disciplíny na paralympijských hrách, založil ve Winnipegu v 70. letech Duncan Campbell jako alternativu k basketbalu vozíčkářů. Týmy jsou smíšené a na hřišti jsou vždy 4 hráči s celkovým počtem 8 bodů. Ty jsou přidělovány podle míry postižení a pohlaví. Vyhrává družstvo, které ve stanoveném čase získá více bodů.  

"Celkově tým odvedl skvělý výkon. Bylo vidět, že se kluci cítili v docela dobré kondici, ale ta konkurence je skutečně vysoká." Ragbisté pražského týmu, složeného převážně z členů české reprezentace, navázali na výkony, které v říjnu předvedli na mistrovství Evropy skupiny C, kde bez ztráty bodu slavili postup do vyšší soutěže.

reklama