reklama

Čechům nevyšla poslední kola Eurovia ligy curlingu vozíčkářů. Medaile brali cizinci

Tým Slovenska v turnaji sedmi družstev ze čtyř evropských zemí jasně dominoval. Tým Slovenska v turnaji sedmi družstev ze čtyř evropských zemí jasně dominoval. autor: Pavla Vrbová
Poslední 4. a 5. kolo základní částí Eurovia ligy curlingu vozíčkářů rozhodlo o účastnících vyřazovacích bojů. V roztylské hale měly převahu zahraniční týmy, které obsadily i první tři místa. Základní část vyhrál celek Slovenska, následovaný Itálií a Polskem. Zbylé příčky pak patřily už českým zástupcům, ze kterých si nejlépe vedl tým Sportovního clubu Jedličkova ústavu A.

Přestože základní skupiny ovládly zahraniční týmy v čele se Slovenskem, české celky stále držely krok. Nejblíže stupni vítězů byl Sportovní club Jedličkova ústavu A, který měl shodně bodů se třetím Polskem, nakonec ale rozhodlo lepší skóre na endy a kameny a pražský tým se musel spokojit se čtvrtou příčkou.

Curling - Praha Roztyly Mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů v Praze bylo zároveň finálovým kolem VII. ročníku Eurovia ligy curlingu vozíčkářů. Foto: Veronika Skalecká

Lepší umístění si představovala i Dana Selnekovičová, členka družstva Sportovního clubu Jedličkova ústavu B. "V základní části jsme si určitě věřili víc, do druhého víkendu jsme nastupovali ze čtvrtého místa a chtěli jsme skončit na medailové pozici,"  vypráví curlerka.

To se však nepovedlo, její celek nakonec obsadil pátou příčku. "Vzhledem ke zdravotním komplikacím jednoho hráče a zaučování nováčka, který se curlingu věnuje tři měsíce a odehrál s námi všechny zápasy, jsme s umístěním spokojení," uznává Selnekovičová.

Česká curlerka poukázala i na přátelskou atmosféru nejen posledních dvou kol, ale i na výjimečnost celkového uspořádání Eurovia ligy, která je obohacena i o zahraniční týmy.

"V rámci naší ligy nehrajeme jako jeden reprezentace Česka proti ostatním, ale jednotliví hráči hrají se svým vlastním domácím týmem. Je to trochu netradiční, ale takto dostanou příležitost zahrát si kvalitní turnaj i hráči s menší možností tréninku nebo začátečníci a mohou se dál zlepšovat. Vzhledem k trvalému nedostatku hráčů je toto ta nejlepší motivační varianta," líčí Selnekovičová

Kromě postupu do play off si prvních šest týmů zajistilo i účast na Mezinárodním mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů, které se odehraje 25. a 26. dubna.

Chybět bude šestý tým tabulky HSC Velké Meziříčí, který nesplnil podmínku odehrání alespoň 50 procent svých utkání v předepsané sestavě, a musí tak své místo přenechat sedmému Novému Městu.

reklama