reklama

Česká atletická výprava přivezla z Dubaje třináct medailí, někdejší Muž roku Zach bral bronz

Na fotce zleva – Michal Enge, Jaroslav Petrouš, Martin Zach. Na fotce zleva – Michal Enge, Jaroslav Petrouš, Martin Zach. autor: Atletika Bez Bariér Pardubice
Celkem třináct cenných kovů vybojovali čeští handicapovaní atleti během čtyř závodních dní na Grand Prix v Dubaji, prvním velkém mítinku v sezoně.

Dubaj - Čeští atleti mají na začátku sezony dobrou formu. Mezi světovou konkurencí dokázali získat hned třináct medailí.

Vyhrál titul Muž roku, o den později skončil na vozíku. A dnes sní o paralympiádě Vyhrál titul Muž roku, o den později skončil na vozíku. A dnes sní o paralympiádě Čtěte zde

Hned první závodní den v hlavním městě Spojených arabských emirátů byl pro českou výpravu velmi úspěšný, když vybojovala celkem pět bronzových medailí. Ve vrhu koulí se zadařilo Stanislavu Náčinovi a Kateřině Novákové, v hodu kuželkou pak bodoval František Serbus, dvě třetí místa v hodu diskem obsadili Eva Berná a Petr Vrátil.

Druhý závodní den byl úspěšný především pro spolek Atletika Bez Bariér Pardubice. Nejlépe si vedl reprezentant a český rekordman v hodu kuželkou Michal Enge, když dosáhl skvělým výkonem 26,47 m až na stříbrnou medaili. Hned za ním skončil Martin Zach, výkonem na hranici 26 m (25,78 m). Získal tak jako loni v Dubaji opět bronzovou medaili. 

"Se závodem v Dubaji jsem nakonec spokojený diky třetímu místu, ale s výkonem už moc ne. Neprodal jsem to, co mám natrénováno. Můj velký limit byl v psychice a také v tom, že na mě dolehla velká únava a dva dny před závodem jsem téměř celé prospal. Je ještě na čem pracovat," hodnotil svůj výkon Martin Zach.

Kromě hodu kuželkou se druhý závodní den dařilo znovu Františku Serbusovi, který k bronzu v hodu kuželkou z předešlého dne, přidal stříbrnou medaili v hodu diskem výkonem 16,33 m.

Foto: Muž, kterému změnil život jediný skok. Ze Zacha je vozíčkář, ale na život nezanevřel Foto: Muž, kterému změnil život jediný skok. Ze Zacha je vozíčkář, ale na život nezanevřel Prohlédněte zde

Předposlední závodní den byl pro českou reprezentaci v duchu první zlaté medaile, kterou získal v hodu oštěpem Petr Vrátil svým druhým pokusem 40,46 metru. Další cenný kov získala opět Eva Berná, která se postarala o zisk stříbrné medaile ve vrhu koulí. Třetí medailový den uzavřela Kateřina Nováková ziskem bronzu v hodu oštěpem.

JE TO TAM!!!! Konečně potvrzení výkonnosti hodem 28,31m a posun na 3.místo ve světovém žebříčku!!! I v dešti to jde ;) a zlatá medaile z mezinárodního mistrovství Emirátů :-D ale ta hlava zase..... :o Děkuju všem za podporu !!! ;)

Zveřejnil(a) Martin Zach - Oficiální profil dne NaN. undefined NaN

Čtvrtý a tedy poslední den přibyly do sbírky české reprezentace ještě dvě medaile. Jaroslav Petrouš z Atletiky Bez Bariér Pardubice vybojoval třetí místo v hodu diskem, bohužel mu však tento výkon o pouhé 4 cm zatím nestačil na splnění nominačního limitu na mistrovství světa v atletice handicapovaných, které se bude konat v červenci v Londýně. Medailovou sbírku pak uzavřela Eva Kacanu stříbrem ve vrhu koulí.

reklama