reklama

Český powerchair hockey tým vybojoval na mezinárodním turnaji v Praze druhé místo

Prague Powerchair Open se konal v Praze již po osmé. Na druhém místě se umístil vítěz české klubové Powerchair Hockey soutěže - Jaguars Praha. Prague Powerchair Open se konal v Praze již po osmé. Na druhém místě se umístil vítěz české klubové Powerchair Hockey soutěže - Jaguars Praha. autor: Lukáš Zdařil
V pražské sportovní hale Třebešín proběhl již osmý ročník mezinárodního turnaje Prague Powerchair Open. Sportovní svátek powerchair hockey, čili hokeje na elektrických vozících, pořádá sportovní klub Flor-in každý rok od roku 2010. Letos se ho zúčastnilo sedm týmů. Všechny čtyři domácí kluby a tři zahraniční týmy, včetně loňského vítěze, německého Black Knight Dreieich, kterému se podařilo své loňské vítězství obhájit.

Praha - Na mezinárodním turnaji Prague Powerchair Open se během dvou dnů představily čtyři české týmy New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha, mistr České Powerchair Hockey ligy Jaguars Praha SK Indians Plzeň.

Powerchair Open První místo si z turnaje odváží loňský vítěz Black Knights Dreieich z Německa. Foto: Lukáš Zdařil

"Pražské turnaje, ke kterým kromě tohoto patří také Prague Cup, jsou jedněmi z předních evropských turnajů a na mezinárodní scéně nabývají renomé. Naše federace se snaží tyto kluby podporovat," říká za Českou federaci Powerchair Hockey její předseda Václav Uher.

Kromě loňského vítěze Black Knight Dreieich z Německa se letošního ročníku zúčastnily ještě dva zahraniční celky - německý tým Hurricanes Bochum a italský A.S.D. Sharks Monza.

V pražské hale na Třebešíně se první den hrála utkání ve skupině a druhý den byl věnován semifinálovým utkáním a zápasům o konečná umístění. Z českých týmů si nejlépe vedli Jaguars Praha, kterým se povedlo probojovat až do finále, kde však celkem jednoznačně podlehli německému týmu Black Knights Dreieich 13:5.

"Pro Jaguars je však druhé místo a účast ve finále velký úspěch, porážce se nemůžeme divit, protože tento německý tým je v současnosti nejlepší v Evropě," připomíná Václav Uher.

Powerchair Open Prague Powerchair open 2017. Foto: Lukáš Zdařil

Druhý nejlepší český skončil na pátém místě, byl to pořadatelský tým New Cavaliers, který se, stejně jako zbylé dva české týmy SK Indians Plzeň a Red Dragons Praha, bohužel neprobojoval ani do semifinále.

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen český sportovec Stanislav Cimpa (Jaguars Praha). O třetí místo se spolu utkaly zbylé zahraniční týmy. Tento zápas dopadl příznivěji pro italský tým A.S.D. Sharks Monza, který porazil německé Hurricanes Bochum 2:1.

Česká federace Powerchair Hockey chystá na podzim ve spolupráci s vysokoškolskými studenty kampaň na nábor nových hráčů a trenérů. Powerchair hockey je jediný kolektivní sport pro lidi, kteří používají elektrický vozík. Stačí ho ovládat třeba jen ústy, i s tím se hráči mohou zapojit do tohoto sportu. V každém týmu hrají minimálně dva hráči se speciální T-stick hokejkou, která je připevněná k přední části vozíku, a hráč tak může vytvářet bloky, čímž ovlivňuje chod hry a pomáhá tak svému týmu. 

reklama