reklama

Čeští basketbalisté na vozíku zůstávají bez porážky a vítězí v základní skupině

Český tým basketbalistů na vozíku zatím porazil všechny své soupeře a zvítězil v základní skupině. Český tým basketbalistů na vozíku zatím porazil všechny své soupeře a zvítězil v základní skupině. autor: Gabi Hejtiková
Po prvním vítězství nad Irskem přidal český reprezentační výběr basketbalistů na vozíku druhý den evropského šampionátu další dvě výhry a zvítězil tak v základní skupině. Po vítězství nad Srbskem a Maďarskem čeká české basketbalisty dnes večer semifinálový střet s Portugalskem.

Brno - Středeční program pro český basketbalový tým otevřel zápas se Srbskem, který podle našich hráčů představoval nejtěžšího soupeře na turnaji.

"Nebylo to jednoduché utkání, protože jsme se v podstatě se základním kamenem národního týmu Srbska potkali na turnaji v Ljublani, kde hráli za klub KKK Singidunum, takže jsme trochu tušili, co to bude za tým," říká český reprezentant Tomáš Nevěčný.

Tomáš Nevěčný Tomáš Nevěčný (WBS Pardubice) na mistrovství Evropy basketbalu vozíčkářů skupiny C v Brně. Foto: Gabi Hejtiková

"Známe temperament těchto balkánských týmů, takže jsme věděli, že když se dostanou do euforie a odskočí nám, tak si můžou nahrát body a utéct nám. Takže jsme se snažili hrát naši hru, jim to párkrát nevyšlo, nám to tam párkrát padlo, což si myslím, že je trochu srazilo psychicky," dodává.

Nejen psychická převaha českého týmu nakonec zajistila našim basketbalistům vítězné skóre 80:61 proti obávanému Srbsku.

Druhý zápas druhého dne evropského basketbalového šampionátu vyzvali Češi celek Maďarska. Tento nováček na evropské basketbalové scéně v Brně prohrál souboj s Irskem 16:81. Proto se trenéři rozhodli do tohoto zápasu nasadit více nováčků.

"Jelikož ve hře potřebují dostat příležitost všichni hráči, nenastoupili jsme do zápasu v nejsilnější sestavě, takže v první čtvrtině to bylo celkem vyrovnané," popisuje Nevěčný zejména první čtvrtinu, která skončila 8:7 ve prospěch Maďarska. Od druhé čtvrtiny již čeští hráči nabrali tempo, nasadili náskok, který navyšovali až na konečné skóre 87:34.

"Dopředu jsme věděli, že to bude nejjednodušší zápas ve skupině, ale nechtěli jsme to podcenit," uzavírá Nevěčný druhý veleúspěšný den na mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku skupiny C v Brně. Dnes večer čeká domácí reprezentaci semifinálový souboj s Portugalskem, který ji může posunout až do pátečního finále.

reklama