Jízda parahokejistů pokračuje. Češi porazili Švédy a prošli do čtvrtfinále MS

Čeští parahokejisté porazili na MS v Ostravě po Japoncích i Švédy.
Češi v sobotu rozstříleli Japonsko 8:0 a v neděli přivítali v Ostravě Švédy. Věděli, že výhra jim přinese brzký postup do čtvrtfinále a jistou záchranu mezi elitou.
Češi začali i druhé utkání výborně, byť lehce nervózně.
Jiří Raul otevřel skóre už ve druhé minutě.
Další góly v první třetině přidali Michal Geier a Pavel Doležal. Reprezentanti Tre Kronor se trefili jednou a prohrávali 1:3.
Aktualizováno 28. 4. 2019 23:53
Čeští parahokejisté ovládli i druhý zápas na mistrovství světa v Ostravě, po výhře nad Švédskem 6:1 vedou skupinu B a mají jistý postup do čtvrtfinále. V úterý se tým vedený trenérem Jiřím Břízou utká s rovněž doposud neporaženou Itálií o první místo.

I druhý český zápas měl na severu Moravy skvělou atmosféru, do Ostravar areny tentokrát zavítalo téměř 5000 diváků. Domácí se dostali do vedení už po 94 sekundách, kdy otevřel skóre Jiří Raul. Švédové se prosadili jen jednou, na 1:2 snížil ještě v první třetině Niklas Ingvarsson.

"Nástupy máme vždycky hrr, tentokrát to vyšlo skvěle. Švédi za určitého stavu udělali trychtýř kolem branky a vůbec se nehýbali, byla to velmi těžká pasáž, kdy jsme se nemohli přes ně dostat. Pak se nám ale povedlo je zlomit proměněnými brejky," pochvaloval si výhru útočník Zdeněk Hábl, který si připsal čtyři body za gól a tři asistence.

Češi ještě před koncem první třetiny opět zvýšili vedení a nakonec bez větších problémů získali tři body. Dvěma góly se na výhře podílel Michal Geier.

V úterý od 20:00 se utkají Češi s Itálií o první místo ve skupině, vítěz bude mít lepší výchozí pozici do čtvrtfinále. "Nevyplácí se vybírat si soupeře. Chceme vyhrát i pro diváky, kteří jsou tady perfektní," dodal Hábl.

Mistrovství světa v parahokeji v Ostravě:

Skupina A:

Norsko - Kanada 2:14 (0:6, 1:7, 1:1), USA - Korea 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Skupina B:

ČR - Švédsko 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Branky: 5. a 41. Geier, 2. Raul, 15. Doležal, 20. Krupička, 40. Hábl - 11. Ingvarsson.

Japonsko - Itálie 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)