reklama

Extraligoví hokejisté věnují za každý gól peníze na sledge hokej

Čeští sledge hokejisté Čeští sledge hokejisté autor: ČATHS
Sport hendikepovaných se dlouhodobě potýká s nedostatkem financí. Sledge hokejistům proto pomohou jejich zdraví kolegové z extraligy.

Praha - Úspěšní střelci hokejové extraligy budou podporovat sledge hokejisty. Všichni hráči nejvyšší soutěže se rozhodli, že věnují sto korun za každý vstřelený gól na podporu České sledge hokejové asociace (CSHA). Pomáhat se rozhodli i brankáři, kteří stejnou sumu zaplatí za každé čisté konto.

Projekt "Pojedeme v tom spolu?!" zástupci České asociace hokejistů (CAIH) a CSHA představili dnes, hokejisté ale věnují finance i za góly a nuly za již odehrané zápasy. Vzhledem k tomu, že doposud v extralize padlo 1103 branek a gólmani udrželi 42 čistých kont, získala CSHA již 114.500 korun. Nejvyšší částky zatím zaplatili elitní střelci Martin Růžička z Třince a plzeňský Tomáš Mertl, kteří nastříleli devatenáct branek.

Společně s oběma asociacemi se na projektu podílí i agentura BPA, marketingový partner extraligy a Českého svazu ledního hokeje, který nad ním převzal záštitu.

reklama