Handbiker Patrik Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí a má stříbro z finálového závodu SP

sport, ČATHS
17. 8. 2018 9:36
Patrik jahoda s epo čtyřech čtvrtých místech konečně dočkal. Český handbiker bere stříbro z časovky v rámci finále SP.
Patrik Jahoda v časovce finálového závodu světového poháru 2018.
Patrik Jahoda v časovce finálového závodu světového poháru 2018. | Foto: ČATHS

Baie Comeau - V kanadském Baie Comeau byl zahájen finálový závod Světového poháru v cyklistice handicapovaných 2018 a hned úvodní den soutěže přinesl českým barvám úspěch v podobě stříbrné medaile z časovky jednotlivců zásluhou handbikera Patrika Jahody.

Třetí a zároveň finálový závod seriálu Světového poháru paracycling 2018 přivítalo po pěti letech světový peloton handicapovaných cyklistů městečko na dalekém severu Kanady Baie Comeau. Naposledy se v této vzdálené lokalitě odehrál světový šampionát v cyklistice v roce 2013.

Pro českého závodníka Patrika Jahodu je trať v Baie Comeau velkou neznámou, v Kanadě závodí vůbec poprvé. Podobně na tom jsou ale i závodníci, kteří zde závodili i před pěti lety, neboť pořadatelé přesunuli trasu Světového poháru do nové lokality. "Strašákem" byl především pro všechny handbikery dlouhý a prudký kopec, který dosahuje téměř desetiprocentní stoupání.

Patrik Jahoda sice nemá rád kopcovité terény, přesto se mu podařilo trať časovky zajet v rychlém tempu a do cíle se dostal na stříbrné pozici, a konečně tak prolomil smůlu čtvrtých míst, které letos nasbíral již čtyři. V časovce kategorie H1 vyhrál Švýcar Fruh, před druhým Jahodou a třetím Finem Sopanenem. Další start čeká na Patrika Jahodu v sobotu v silničním závodě.