Ledecká s deaflympičkou Kmochovou se kvalifikovaly do obřího slalomu

Ester Ledecká na MS ve sjezdovém lyžování 2017 Ester Ledecká na MS ve sjezdovém lyžování 2017 autor: ČTK
Ester Ledecká a Tereza Kmochová se na MS sjezdařů kvalifikovaly do hlavního závodu v obřím slalomu. Obě české reprezentantky se vešly do top 25. Kvalifikaci vyhrála Běloruska Maria Škanovová, osmá Ledecká na ní ztratila sekundu a 23 setin. Sluchově hendikepovaná Komochová, která minulý týden zářila na univerziádě a má doma několik medailí z deaflympiády, dojela v součtu obou kol se ztrátou 4,36 na 22. příčce.

Sv. Mořic - Skvělým způsobem vstoupila do mistrovství světa ve sjezdovém lyžování mnohonásobná šampionka z deaflympiád Tereza Kmochová.

Stopování a bloudící řidiči. Kazachstán si Kmochová užila, nyní ji čeká mistrovství světa Stopování a bloudící řidiči. Kazachstán si Kmochová užila, nyní ji čeká mistrovství světa Čtěte zde

Zvukově hendikepovaná lyžařka, která byla loni zvolena nejlepším neslyšícím sportovcem Evropy, si tak ve svém druhém závodě na světovém šampionátu zdravých lyžařů splnila cíl.

V pondělí kvalifikaci zajela v prvním kole 20. a v druhém 26. čas, což nakonec stačilo na celkovou 22. pozici, a tedy místo v elitní pětadvacítce, která si zajistila postup.

Spolu s v kvalifikaci uspěla i Ester Ledecká, která na vítěznou Bělorusku Marii Škanovoovu ztratila 1.23 sekundy a obsadila osmou příčku.

Kvalifikace se jezdí kvůli velkému množství přihlášených lyžařek, které nemají potřebné FIS body pro přímý start v hlavním závodu. "Předzávodu" se účastní i reprezentanti z lyžařsky exotických zemí, jako jsou Írán, Řecko, Haiti či Indie.

Hlavní závod se jede ve čtvrtek.

Výsledky kvalifikace na obří slalom žen: 1. Škanovová (Běl.) 1:59,78 (58,86+1:00,92), 2. Gasunová (Lot.) -0,10 (59,05+1:00,83), 3. Schleperová (Mex.) -0,34 (59,34+1:00,78), ...8. Ledecká -1,23 (59,89+1:01,12), 22. Kmochová (obě ČR) -4,36 (1:02,02+1:02,12).

Z třicátého místa až k senzačnímu zlatu. Tak Švýcar Aerni ovládl na MS kombinaci Z třicátého místa až k senzačnímu zlatu. Tak Švýcar Aerni ovládl na MS kombinaci Prohlédněte zde