reklama

Medailová jízda paraatletů v Emirátech pokračuje. Dvořák má už šest zlatých

Martin Dvořák získal na Světových hrách IWAS tři zlaté medaile. Martin Dvořák získal na Světových hrách IWAS tři zlaté medaile. autor: Archiv Martina Dvořáka
I druhá zastávka v Šardžá přinesla českým paraatletům medailové žně. Na své konto si připsali dalších třiadvacet cenných kovů. Tentokrát pět zlatých, jedenáct stříbrných a sedm bronzových. Nejúspěšnějším českým zástupcem zůstává Martin Dvořák.

Ke třem prvním místům na Světových hrách IWAS přidal Dvořák další tři zlaté kovy i na Mezinárodním atletickém mítinku, který rovněž hostila Šardžá. "Nejsem talent, mám to odpracované. Úspěchy přičítám dobré práci celého týmu v čele s trenérem Petrem Vrátilem," říká úspěšný paraatlet.

Dvořák na obou akcích soutěžil v hodu oštěpem, diskem a ve vrhu koulí. Na atletickém mítinku se mu podařilo předvést ve všech třech závodech delší pokusy než na předchozích Světových hrách. V oštěpu hodil dál přesně o metr a dva centimetry na konečných 15,64 metrů. Jeho disk doletěl do vzdálenosti 23 metrů a 29 centimetrů a ve vrhu koulí si připsal 7,63 metrů. "Posouvám se vpřed, a to je důležité," hodnotí Dvořák své vystoupení.

Podle něj byla druhá zastávka ve Spojených arabských emirátech lépe zvládnutá i po organizační stránce. Na Světových hrách se čeští atleti setkali s komplikacemi v podobě přesouvání a rušení závodů nebo natírání kruhu v den závodu. Problematická byla také doprava.

Šest medailí - čtyři stříbrné a dvě bronzové - má z obou podniků také Marek Douda. "Závody v Šardžá mi dodaly sebevědomí. Nečekal jsem, že bych se mohl takto umístit a o to větší z toho mám radost," lebedí si.

Douda stejně jako Dvořák soutěžil v hodu oštěpem, diskem a ve vrhu koulí. "S výkony jsem spokojený. Překonal jsem osobní rekordy v kouli a v disku, ve kterém jsem se zlepšil o dva a půl metru," raduje se Douda. "Pochopitelně bych se chtěl ještě posunout," dodává.

Úspěšný vstup do sezony v Emirátech zažívá i Anna Muziková. Ke třetímu místu v hodu kuželkou ze Světových her přidala druhé místo ve stejné disciplíně i při následujícím mítinku a k tomu ještě bronzovou medaili v hodu diskem.

Radim Běleš Závody v Pardubicích měly skvělé obsazení. V hodu kuželkou v kategorii F51 se sešlo několik paralympijských medailistů - bronzový Jan Vaněk nebo stříbrný Radim Běleš. Foto: Jan Kábele

"Umístění jsou super. Se závodem v hodu diskem jsem na to, že je začátek sezony, velmi spokojená. V hodu kuželkou ale zatím moc spokojená nejsem," lituje Muziková.

Tři medaile na otevřeném mistrovství vybojoval taky Jaroslav Petrouš. Po dvou cenných kovech si odvezou Eva Datinská, Michal Pallag, Radim Beleš a František Serbus.

Atleti se ze Šardžá přesunuli na Grand Prix do Dubaje. Tady očekávají především větší konkurenci. Závody si ale chtějí hlavně užít a ještě vylepšit své dosavadní výkony.

reklama