reklama

Národní reprezentace basketbalistů na vozíku se připravuje na mistrovství Evropy

Český tým basketbalistů na vozíku se utká s dalšími šesti zeměmi. Český tým basketbalistů na vozíku se utká s dalšími šesti zeměmi. autor: Archiv Jaroslav Mence
Koncem měsíce července, konkrétně v týdnu od 25. do 28. 7. čeká národní tým handicapovaných basketbalistů vrchol letošní sezony: mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku ECMC 2017 skupiny C. Šampionát, který přivítá basketbalisty z Belgie, Řecka, Maďarska, Irska, Portugalska a Srbska, se letos koná v Brně, v hale univerzitního kampusu Bohunice. Reprezentační výběr trenéra Jaroslava Mence šampionát v domácím prostředí otevře zahajovacím zápasem proti Irsku.

Brno - Národní tým basketbalistů na vozíku absolvoval poslední soustředění, na kterém vyvrcholila příprava na mistrovství Evropy skupiny C. Tréninkové dávky probíhaly ve sportovní hale Masarykovy univerzity v Brně, kde se bude šampionát na konci července odehrávat.

Český tým se tak seznámil s prostředím, ve kterém se bude evropský šampionát odehrávat. Domácí atmosféra a podpora fanoušků může českému celku pomoci v cestě za úspěchem. Kromě domácí pohody však musí Mencovi svěřenci spoléhat jen sami na sebe a své výkony, a také na to, jakou hru předvedou jejich oponenti.

Basketbalisté na vozíku Český reprezentační výběr trénoval na posledním soustředění před mistrovstvím Evropy v Brně. Foto: Archiv Jaroslava Mence

"Každý přijíždí na šampionát předvést co nejlepší výkon a pokusit se vyhrát, což je samozřejmě i náš případ, ale vše bude záležet na tom, v jaké síle dorazí ostatní týmy. A mnohdy to jsou družstva, se kterými nemáme žádné osobní zkušenosti a nevíme, co od nich čekat. Mezi ambiciózní výpravy bude určitě patřit Belgie, která se pravidelně účastní i šampionátů skupiny B," říká o vyzyvatelích českého týmu na mistrovství Evropy trenér Jaroslav Menc.

Šampionát začíná ve středu 25. července od 17:00 zahajovacím ceremoniálem a hned poté úvodním zápasem, ve kterém se utká domácí výběr proti Irsku. V brněnském univerzitním kampusu Bohunice se odehraje celkem 15 zápasů. Vítěze šampionátu se dozvíme v pátek 28. čerevence.

Stejně jako na mistrovství Evropy basketbalistek, které se uskutečnilo v červnu v Praze a v Hradci Králové, tak i nyní můžete pomáhat. Dobročinný projekt "Každý koš pomáhá" udělal sbírku na vozík pro handicapovaného basketbalistu Michala Poláčka. Více informací naleznete na internetových stránkách www.kazdykospomaha.cz.

Plakát akce Foto: Archiv Jaroslava Mence
reklama