reklama

Šestnácté vítězství v řadě se nekonalo, Kmochová dojela druhá

kmochová na lyžích kmochová na lyžích autor: Jan Malý/ČPV
Tereza Kmochová neměla zatím na velkých akcích pro neslyšící lyžařky konkurenci. Nyní ale vítěznou sérii na 16 závodů s nejcennějším kovem nerozšířila. Na mistrovství světa neslyšících sportovců v rakouském Innerkrems dojela ve sjezdu stříbrná a druhé místo pak zopakovala i v Super G.

Innerkrems - Sjezd nepatří mezi nejoblíbenější disciplíny Terezy Kmochové, přesto česká lyžařka vládla do této chvíle ve všech závodech, která na deaflympiádách a mistrovstvích světa odjela. Její vítězná série trvala patnáct závodů. V tom šestnáctém v pondělí večer nevyhrála, ale dokázala získat stříbrnou medaili  a dnes svou sbírku rozšířila a znovu z toho bylo stříbro.

...sliding down for the vice-champion title in downhill 🥈 No, moje vitezna snura na velkych neslysicich zavodech (15 vitezstvi za sebou..!) je konecne prekonana. 😏Jednou to muselo prijit a je potreba se taky naucit prohravat :D Ale musim dodat, ze vitezka, Elena Yakovishina, je velmi zkusena ruska sjezdarka. Byla napr. 14.na olympiade v Sochi nebo vyhrala Univerziadu a teprve ted poprve zavodi i s nami. Takze neni zadna ostuda byt jen o 0.3 sekundy pomalejsi...tesnee! 🙄 Jeste jsou dalsi sance a budou to aspon zajimave bitvy! 😂💪🏼 Drzte palce! ✊🏼 #AudiSkiTeam #poc #leki #donquiet

Zveřejnil(a) Tereza Kmochova dne 13. Březen 2017

V obou případech se přemožitelkou české hvězdy stala ruská lyžařka Jelena Jakovišinová. Účastnice olympijských her v Soči a vítězka univerziády poprvé startuje na mistrovství světa neslyšících sportovců a ve své úvodní disciplíně zajela o 38 setin sekundy rychlejší čas než Češka. V Super G zaostala Tereza Kmochová o 0,78 setin.

Královskou disciplínu v mužské kategorii ovládl Švýcar Philipp Steiner, který se právě na mistrovství světa loučí se svou lyžařskou kariérou. Ve výsledkové listině se neztratili ani Češi. Jiří Hartig dojel devátý a mezi juniory bral stříbro, v Super G si své postavení ještě vylepšil. Na krk si v této kategorii pověsil zlaou medaili. V juniorkách se dařilo Marcele Procházkové, která vybojovala druhou příčku.

Foto: Muž, kterému změnil život jediný skok. Ze Zacha je vozíčkář, ale na život nezanevřel Foto: Muž, kterému změnil život jediný skok. Ze Zacha je vozíčkář, ale na život nezanevřel Prohlédněte zde
reklama