reklama

Tereza Kmochová je znovu zlatá, její čas stačil i na všechny mužské závodníky

autor: Archiv Terezy Kmochové
Na mistrovství světa neslyšících lyžařů v alpském lyžování porazila Tereza Kmochová v obřím slalomu svou největší soupeřku Jelenu Jakovišinovou z Ruska a znovu vystoupala na nejvyšší stupínek.

Innerkrems - Už to vypadalo, že se bude muset česká neslyšící lyžařka Tereza Kmochová spokojit s dobou stříbrnou. Jelena Jakovišinová se poprvé účastnila závodů neslyšících a ukázala že patří k nejlepším.

Tereza Kmochová a její rodinný realizační tým Trenérem české nejlepší handicapované lyžařky je její maminka a o servis lyží se stará její otec. Foto: Archiv Terezy Kmochové

Startovala na paralympijských hrách v Soči, zvítězila na univerziádě a na mistrovství světa neslyšících sbírala jedno zlato za druhým. Až v obřím slalomu ji dokázala z trůnu pro nejlepší ženu letošního šampionátu sesadit Tereza Kmochová. 

Skvělými jízdami v obou kolech vyhrála nad Ruskou v součtu časů o 54 setin sekundy. Tento čas byl nejlepší i mezi neslyšícími muži.

Tereza Kmochová je znovu zlatá V obřím slalomu byla nejrychlejší lyžařkou - v součtu časů porazila i své mužské kolegy. | Foto: Archiv Terezy Kmochové
reklama