Stará škodovka na Dakaru zapadla. "Já to tušil," bědoval Klymčiw

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
12. 1. 2021 16:50
Jezdec vozu Škoda 130 LR Ondřej Klymčiw musel na maratonské etapě na Rallye Dakar zastavit u kontrolního bodu. Ten ale pořadatelé umístili do hlubokého písku. Řidič se už potom s pohonem na zadní kola nedokázal rozjet. Nepomohla ani žádost o zatlačení, na řadu muselo přijít lano. Navigátor Petr Vlček už pak jenom hlásil časy, ve kterých nestihli projet body na trase.
Řidič vozu Škoda 130 LR Ondřej Klymčiw byl po maratonské etapě na Dakaru rozzlobený na to, kam umísťují pořadatele kontrolní body na trati. | Video: Facebook/Škodovkou na Dakar

"Pořadatel nezklamal, umístil kontrolní bod v písku, takže jsme samozřejmě zapadli. Z toho, že body umisťují do těchto míst, nemáme radost," popisoval smutně po 8. etapě Klymčiw, který s veteránskou škodovkou závodí v kategorii Klasik.