reklama

Pelé good, Maradona better, George Best! Slavné hlášky fotbalového svéráze

Dnes je to 70 let, co se narodil George Best, jeden z nejlepších fotbalistů historie. Mimo fotbalu bavil i svými výroky, které najdete v naší galerii. Dnes je to 70 let, co se narodil George Best, jeden z nejlepších fotbalistů historie. Mimo fotbalu bavil i svými výroky, které najdete v naší galerii. Foto: ČTK
Dnes je to přesně sedmdesát let, co se narodil George Best, jeden z nejlepších fotbalistů historie. Nejvíce se proslavil působením v Manchesteru United, kde hrál v letech 1963-1974 a s klubem získal dva ligové tituly a vybojoval i Evropský pohár. V roce 1968 dokonce obdržel Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu roku. Mimo vytříbených fotbalových kousků se proslavil také svými kontroverzními výroky. Připomeňte si je v naší galerii.

Praha - Dnes je to přesně sedmdesát let ode dne, kdy světlo světa spatřil George Best, jeden z nejlepších fotbalistů historie. Nejvíce se proslavil během svého působení v Manchesteru United, kde hrál v letech 1963-1974. V roce 1965 a 1967 vybojoval s anglickým klubem ligový titul a o rok později dokonce i Evropský pohár. Ve stejném roce také obdržel cenu Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu roku. 

Již během kariéry měl však problémy s disciplínou a pitím alkoholu. Po jejím skončení se z něj stal alkoholik a na to doplatil 25. listopadu 2005, kdy zemřel na zánět jater. Sportovní příznivci si ho však budou navždy pamatovat jako někoho, kdo svými brilantními fotbalovými kousky bavil celý svět a v 579 zápasech nastřílel 205 gólů. George Best však dokázal na sebe strhávat pozornost i mimo hřiště, a to svými mírně kontroverzními výroky, které se proslavily. Připomeňte si je v naší galerii.

reklama