reklama

Plzeň vyhlíží Minsk. Limberský prý atmosféru nenarušil

Plzeňští fotbalisté oslavují branku. Plzeňští fotbalisté oslavují branku. autor: Tomáš Liška
Plzeňští fotbalisté ve čtvrtek večer zahájí skupinu Evropské ligy zápasem proti Dinamu Minsk, outsiderovi skupiny. Viktoria se nese na vlně čtyř vítězných zápasů v řadě, incident s exkapitánem Davidem Limberským ji podle trenéra Karla Krejčího nijak neovlivnil.

Plzeň - Trenér plzeňských fotbalistů Karel Krejčí neskrývá radost z toho, že Viktoria od jeho nástupu vyhrála všechny čtyři soutěžní duely a prezentuje se ofenzivnějším pojetím. Věří, že podobným stylem dokáže zdolat i prvního soupeře ve skupině Evropské ligy Dinamo Minsk. Šestačtyřicetiletý kouč odmítá, že by atmosféru v klubu narušila nedávná nehoda bývalého kapitána Davida Limberského pod vlivem alkoholu.

"Nálada v klubu se vylepšila, protože jsme vyhráli poslední čtyři zápasy. Podle mě mají kromě výsledků vzestupnou tendenci i naše výkony," řekl na dnešní tiskové konferenci Krejčí, jenž po nástupu na pozici hlavního kouče dovedl Viktorii k postupu v play off Evropské ligy přes Vojvodinu Novi Sad a v lize s ní vyhrál oba duely.

Věří, že v dobrých výkonech bude jeho tým pokračovat i ve čtvrtek proti Minsku. "V Plzni nestačí jenom vyhrávat, ale jde i o předvedenou hru. Byl bych rád, kdyby naše povedené výkony pokračovaly," uvedl Krejčí, který Plzni opět vtiskl ofenzivní pojetí. Především v nedělním zápase měla Viktoria v Příbrami plno šancí a mohla vyhrát více než 4:0.

"Snažím se na kluky působit, aby byli na hřišti ve vyšším postavení. Tím dostanou soupeře k hlubokému obrannému bloku. Plzeň byla vždy stavěná ofenzivně a to mi v některých zápasech předtím chybělo. Útočný způsob hry klukům sedí a teď to ukázali," podotkl Krejčí.

Limberský je v dobré formě

Odmítá, že by atmosféru v klubu ovlivnila aféra kolem Limberského, který minulý týden v opilosti boural a v Příbrami nevhodně slavil první gól tím, že napodoboval točení volantem. "Já bych se dnes nechtěl bavit přímo o sestavě, ale David prokazuje v zápasech dobrou formu a je připraven do sestavy," uvedl Krejčí.

Minsk i vzhledem k jeho výsledkům v předkolech v žádném případě nepodceňuje. "Známe sílu soupeře, který dokázal vyřadit Curych a Salcburk, ale s podporou vyprodané Doosan Arény věřím, že nás fanoušci poženou k vítězství. Vstup do skupiny je vždy důležitý," konstatoval trenér.

"Viděli jsme na videu pět jejich zápasů. Z toho jsme vypozorovali, že spoléhají na propracovanou defenzivu, z níž po zisku míče jdou do rychlých protiútoků. Největší nebezpečí představují jejich čtyři ofenzivní hráči, hlavně střelec z Černé Hory. Nesmíme jejich stěžejním hráčům dát prostor. Budeme se chtít prosadit svým fotbalem a je v našich silách zvítězit," dodal Krejčí.

reklama