reklama

Pohne Kúdelova aféra pravidly? Legendární fotbalista chce tresty za zakrytí úst

Bývalý nizozemský reprezentační záložník Clarence Seedorf se vyjádřil ke Kúdelově případu: "Mluvení na soupeře se zakrytými ústy musíme trestat." Reuters |  01:06
Hráči by měli být trestáni, pokud si při rozhovoru se soupeřem nebo rozhodčím zakryjí ústa. Myslí si to někdejší fotbalová hvězda Clarence Seedorf. Bývalý nizozemský reprezentační záložník a hráč Ajaxu Amsterdam, Realu Madrid nebo AC Milán to řekl v rámci on-line slyšení Evropské rady na téma rasismu na sportovních akcích.

Seedorf svůj názor poskytl po nedávném incidentu v zápase Evropské ligy mezi skotským klubem Rangers a pražskou Slavií. V zápase si obránce Slavie Ondřej Kúdela zakrýval ústa, když mluvil se záložníkem soupeře Glenem Kamarou. Ten ho následně obvinil z rasistické urážky, což Kúdela odmítá. Nicméně Kúdela by si nyní neměl zahrát deset zápasů v soutěžích UEFA. Tím zřejmě přijde i o letošní mistrovství Evropy.

Seedorf navrhuje, aby se změnila fotbalová pravidla. Pokud hráči mluví na rozhodčí nebo soupeře na hřišti se zakrytými ústy, navrhuje je trestat žlutou kartou. Kúdela již dříve přiznal, že tento způsob komunikace používá normálně.

reklama