reklama

Potvrzeno! Hejduka v Coloradu povede bývalý spoluhráč Roy

Hejduk a Sakic spolu budou opět pracovat, i když už ne na ledě. Hejduk a Sakic spolu budou opět pracovat, i když už ne na ledě. autor: Reuters
Vedení Colorada Avalanche potvrdilo, že hokejisty povede jako hlavní trenér bývalý vynikající brankář Patrick Roy.

Denver - Vedení Colorada Avalanche potvrdilo, že hokejisty povede jako hlavní trenér bývalý vynikající brankář Patrick Roy. Sedmačtyřicetiletý člen Síně slávy NHL pomohl klubu v minulosti dvakrát vyhrát Stanley Cup, v roce 2001 i s Milanem Hejdukem.

Colorado po nevydařené sezoně skončilo poslední v Západní konferenci a den po závěrečném zápase sezony odvolalo kouče Joea Sacca. O tom, že má na střídačku přijít slavný gólman Roy, se v zámoří spekulovalo od pondělka. Ve čtvrtek vedení klubu Royův příchod potvrdilo.

Roy se na novou výzvu těší

"Je to pro mě neuvěřitelný den," přiznal Roy. "Čeká mě nová a vzrušující výzva, na kterou se doopravdy těším," dodal legendární gólman, jenž získal Stanleyův pohár také dvakrát s Montrealem, má tři Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana v NHL a třikrát převzal i Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off. Kariéru ukončil po 19 letech v roce 2003.

Držitel řady dalších ocenění a rekordů byl posledních osm let spolumajitelem, generálním manažerem i trenérem juniorského klubu Quebec Remparts hrajícího QMJHL. Tým pod jeho vedením vyhrál i Memorial Cup (2006). Colorado Royův dres s číslem 33 na jeho počest vyřadilo před deseti lety.

Už před dvěma týdny Colorado jmenovalo viceprezidentem hokejových operací svého bývalého skvělého útočníka Joea Sakika, jenž s Royem a Hejdukem klubu pomáhali na ledě k největším úspěchům.

Sakic, Roy a Hejduk opět pospolu

"Po celou dobu byl Patrick naším hlavním kandidátem a jsme nadšeni, že se rozhodl tuto nabídku přijmout. Má vynikající hokejové myšlení a tento sport dělá s obrovskou vášní. Přinese do kabiny vítězného ducha a pomůže našemu mladému týmu v růstu," prohlásil Sakic.

Spolu s Hejdukem, který kdysi hrával v prvním útoku právě vedle legendárního centra, patřili v minulé sezoně do kádru Avalanche z českých hokejistů také obránce Jan Hejda a útočník Tomáš Vincour.

reklama