reklama

Rakušané neuspěli. Vázání Ammann vyměnit nemusí

Simon Ammann Simon Ammann autor: Reuters
Ammann může v sobotu překonat historický rekord

Praha - Realizační tým rakouských skokanů s obviněním, že švýcarský vítěz ze středního můstku Simon Ammann používá neregulérní vázání, neuspěli.

Podle Rakušanů prý Ammann používá výrazně zahnuté kovové vázání, které mu ve vzduchu propůjčuje aerodynamičtější vlastnosti. Švýcarský tým však odpověděl tím, že se Rakušané snaží "hodit" svůj neúspěch na středním můstku na někoho jiného. 

"Viděl jsem to vázání. Podle mě je v souladu s pravidly. Nenašel jsem v pravidlech pasáž, která by mohla zpochybnit jeho užívání," uvedl kontrolor technického vybavení Mezinárodní lyžařské federace FIS Sepp Gratzer.

Čtěte také: Ammann švindluje, obvinili olympijského vítěze Rakušané

Trojnásobný olympijský vítěz tak může v dnešní kvalifikaci na závod na velkém můstku skákat ve stejné "výstroji", v jaké ovládnul úvodní závod her. Postup do sobotního závodu má jako vedoucí muž pořadí Světového poháru zajištěn.

Rakušané, jejichž čest zachránil na středním můstku třetím místem Gregor Schlierenzauer, se snažili suverénního vítěze vykolejit před jeho pokusem o překonání historického rekordu.

Pokud by Ammann v sobotu zvítězil, získal by čtvrté individuální zlato, což se před ním ještě nikomu nepovedlo. Navíc by zopakoval vítězný double jako před osmi lety na hrách v Salt Lake City.

Obrazem: Olympiáda zná prvního vítěze. Mezi skokany vládl Ammann Obrazem: Olympiáda zná prvního vítěze. Mezi skokany vládl Ammann Prohlédněte zde

reklama