Recept na remízu? Hejdukovo Colorado hraje s Minnesotou

15. 4. 2008 16:30
Týmy spolu hrály už pětkrát 3:2 po prodloužení
Hokejisté Colorada s Minnesotou v normální hrací době pravidelně remizují.
Hokejisté Colorada s Minnesotou v normální hrací době pravidelně remizují. | Foto: Reuters

Denver - Chcete zaručeně vyhrát? Vsaďte si na čtvrtý zápas prvního kola Stanley Cupu mezi Coloradem a Minnesotou, že opět skončí 3:2 po prodloužení.

Týmy tak hrály už třikrát po sobě. Dvakrát se z vítězství radovala Minnesota, jednou "Laviny" s Milanem Hejdukem v sestavě.

To však není vše. Když se vrátíme do roku 2003 k poslednímu vzájemnému souboji ve vyřazovacích bojích, je to už pátý zápas v řadě, který skončil totožným výsledkem.

Před pěti lety se z postupu v napínavé sérii hrané na sedm zápasů radovali hráči Wild, když se v nastavení rozhodujícího duelu trefil Andrew Brunette. Tehdy mu přihrával český obránce Filip Kuba.

Střelec vítězné branky teď paradoxně nastupuje na druhé straně. Před ročníkem 2005/2006 přestoupil do Colorada.

Třetí zápas rozhodla chyba obránce

Pondělní střetnutí rozhodl ve dvanácté minutě prvního prodloužení minnesotský Pierre-Marc Bouchard, který po přihrávce Briana Rolstona prostřelil domácího gólmana José Theodora.

Velkou "zásluhu" na vítězné brance měl však coloradský obránce Jeff Finger. Ten při dojíždění vyhozeného puku, jenž mířil za branku domácích, zvolil špatnou stranu, místo doprava zamířil doleva, a kotouče se tak zmocnil Rolston.

Překvapeni byli i všichni diváci. Očekávali zapískání zakázaného uvolnění a místo toho viděli vítěznou branku v síti domácích.

"Myslím, že budeme muset lépe bránit," zhodnotil na serveru nhl.com hru svého týmu kapitán Colorada Joe Sakic, jenž svou chybou při přesilovce zavinil druhý gól Minnesoty.

Později však na něj dokázal odpovědět a vybojoval alespoň prodloužení.

"Dnes jsme nehráli úplně nejlíp," přidal se ke svému spoluhráči švédský centr Peter Forsberg.

"Jestli chceme v úterý vyhrát, musíme se zlepšit," dodal navrátilec do NHL ke čtvrtému zápasu série, který se hraje znovu na ledě Colorada.