reklama

Remíza nás drží ve hře, tvrdí Jankulovski před Itálií

Bývalý fotbalový reprezentant Marek Jankulovski se bude v sobotu na Bazalech loučit s bohatou kariérou, předtím si v pátek v televizi pustí kvalifikační utkání Česko - Itálie. Bývalý fotbalový reprezentant Marek Jankulovski se bude v sobotu na Bazalech loučit s bohatou kariérou, předtím si v pátek v televizi pustí kvalifikační utkání Česko - Itálie. autor: CPA - Eduard Erben
Marek Jankulovski vidí v pátečním kvalifikačním utkání Česko-Itálie o postup na MS 2014 favorita v Italech, ale českým fotbalistům neupírá naději na výhru.

Praha - V Itálii bývalý český fotbalový reprezentant Marek Jankulovski jedenáct let hrál, teď se těšil na páteční kvalifikační utkání Česko - Itálie v Praze na Letné o postup na mistrovství světa 2014 do Brazílie, ale nakonec zůstane doma v Ostravě.

O den později ho totiž čeká velkolepé loučení s kariérou v sobotní benefici, která bude nejspíš vyprodaná.

Italové mají velkou sílu v útoku

Marek Jankulovski byl před třemi týdny v Itálii, konkrétně v Miláně, kde zažil vrcholné okamžiky své kariéry v dresu AC Milán.

"Bavil jsem se hlavně s obráncem Ignaziem Abatem, se kterým jsem toho hodně odehrál. Italové jedou do Prahy pro vítězství. Ale určitě nás nepodceňují, oni si prostě věří vždycky," usmívá se Marek Jankulovski.

V Miláně viděl i další reprezentanty Maria Balotelliho a Stephana El Shaarawyho, útočníky, kteří budou v pátek české obraně pravděpodobně hodně zatápět.

"I když s Mariem Balotellim jsem nehrál, tak je třeba říct, že v útoku má Itálie velkou sílu. Kromě Balotelliho a El Shaarawyho tam mají ještě Alberta Gilardina. Navíc jim skvěle funguje záloha s Pirlem, Montolivem či Marchisiem," uznává bývalý český levý obránce.

„Obrana sice podle jmen není tak silná, ale jsou to hráči AC Milán, Juventusu a Neapole. Možná tolik nevyjíždějí dopředu, ale jsou o to stabilnější a spolehlivější."

Remíza nám nebere šanci na postup

Také podle Jankulovského je Itálie favoritem střetnutí.

"Z pěti zápasů mají 13 bodů, my máme o pět bodů méně. Potřebovali bychom vyhrát, ale bude to hodně těžké. Tím ale netvrdím, že se nám to nemůže povést," přemýšlí Jankulovski.

"Měli bychom se každopádně snažit hrát co nejaktivněji, pak máme šanci uspět."

Odchovanec Baníku Ostrava si nemyslí, že by v případě remízy s Itálií byl český tým bez šance na postup na mistrovství světa.

"I remíza nás nechává ve hře. Bulharsko na druhém místě má o zápas více a jen o dva body navrch. Sice má Bulharsko i Dánsko příjemnější los, ale i ty relativně lehčí zápasy musí zvládnout," upozorňuje.

Benefice bere hodně času, ale těší se

Sám se do Prahy na zápas chystal, ale organizační záležitosti jej nutí zůstat v Ostravě.

"Těšil jsem se. Ale v sobotu mám na Bazalech rozlučku s kariérou a je s tím spojených hodně organizačních povinností. Jsem rád, že přijede tolik mých bývalých spoluhráčů a před vyprodanými Bazaly zažiju snad povedenou rozlučku," těší se.

"Ale odvetu v Itálii si určitě nenechám utéct. Doufám, že naši ještě budou hrát o postup," přeje si v zářijovém termínu dramatickou zápletku.

V sobotním benefičním utkání na Bazalech se představí nejen tým českých vicemistrů Evropy z Eura 2004 v Portugalsku, ale také někteří současní reprezentanti, bývalí Jankulovského spoluhráči z Baníku Ostrava a především italské trio Gennaro Gattuso, Giuseppe Favalli a Luca Antonini. 

reklama