Sudímu křičel do obličeje, vulgárně nadával. Rubljov byl z turnaje v Dubaji vyloučen

Aktualizováno 1. 3. 2024 19:22
Tenista Alexander Bublik postoupil do finále turnaje v Dubaji poté, co byl Andrej Rubljov kvůli nadávkám čárovému rozhodčímu za stavu 5:6 ve třetím setu diskvalifikován. Druhého nasazeného ruského hráče, jenž je vznětlivým chováním na kurtu proslulý, supervizor vyloučil za nesportovní chování.
Sestřih utkání mezi Andrejem Rubljovem a Alexanderem Bublikem. | Video: Asociated Press

Soupeřem finalisty z Kazachstánu bude Francouz Ugo Humbert po výhře 7:5 a 6:3 nad nejvýše nasazeným Rusem Daniilem Medveděvem.

Rubljov, který ve třetím setu promarnil vedení 4:2, se po poslední výměně jedenáctého gamu osopil na čárového rozhodčího, protože míček byl podle jeho názoru v autu. Sudímu křičel z blízka přímo do obličeje, podle supervizora turnaje mu v ruštině vulgárně nadával. To sice Rubljov popíral, diskvalifikaci, po níž přijde o všechny body a prémie z turnaje, ale neodvrátil.

Za pokračování zápasu, v němž se na rozhodčí rozčilovali oba hráči, se přimlouval i Bublik, jenž do semifinále postoupil po skreči Jiřího Lehečky. Sedmý nasazený reprezentant Kazachstánu prohrál první set v tie-breaku, druhý stejným způsobem získal. Ve třetím setu měl Rubljov v dalším gamu podávat a mohl zápas ještě dotáhnout do rozhodujícího tie-breaku.

Humbert připravil Medveděva o šanci obhájit dubajský titul a pokusí se uspět i ve svém šestém finále na okruhu ATP. Francouzský tenista odvrátil sedm z osmi brejkbolů a během téměř dvouhodinového semifinále předvedl 31 vítězných míčků.

Tenisový turnaj mužů v Dubaji (tvrdý povrch, dotace 3,133.270 dolarů):

Dvouhra - semifinále: Bublik (7-Kaz.) - Rubljov (2-Rus.) 6:7 (4:7), 7:6 (7:5), 6:5 diskvalifikace.

Čtyřhra - semifinále: Struff, Griekspoor (Něm./Niz.) - Behar, Pavlásek (Urug./ČR) 7:6 (7:1), 7:5.