reklama

Rychlobruslařka Sáblíková dnes večer pojede o zlato

Martina Sáblíková. Martina Sáblíková. autor: Reuters
Nedělní závod na 3000 metrů začíná ve 22:00

Richmond - Už jen hodiny zbývají do startu Martiny Sáblíkové na zimních olympijských hrách v kanadském Vancouveru, kde se v neděli ve 22:00 představí v závodě na tři kilometry.

Česká rychlobruslařka patří k horkým favoritkám na zisk zlaté medaile z tohoto klání: vedoucí žena světového poháru totiž v pěti závodech, které se v letošní sezoně jely, získala tři vítězství a dvě druhá místa.

Ovšem jen o málo horší je asi její největší konkurentka Němka Stephanie Beckertová, která vybojovala v SP dvě dílčí vítězství, dvě druhá a jedno třetí místo.

Čtěte také: Sáblíková, favoritka číslo 1. Zlato nezíská nikdo jiný

Mezi kandidáty na medaili lze zařadit i krajanku Beckertové Danielu Anschütz-Thomsovou. Momentálně třetí žena světového poháru se totiž v sezoně hned třikrát probojovala na stupně vítězů, konkrétně na jejich bronzový stupínek.

Jak Sáblíková triumfovala a Erbanová překvapila ME v Hamaru Jak Sáblíková triumfovala a Erbanová překvapila ME v Hamaru Prohlédněte zde

Nevyplatí se ovšem zapomínat ani na další skvělá jména na startovním roštu, především z Nizozemí a domácí Kanady.

Nizozemci těsně před olympiádou oznámili, že vyvinuli nové a lepší kombinézy, které by jim mohly pomoci k lepším výsledkům.

První zlato v jedné z nich vybojoval již v první den soutěží Sven Kramer, jenž zcela opanoval závod mužů na 5000 metrů.

Martina Sáblíková vs Stephanie Bekcert v Hamaru Foto: Reuters

Sáblíková si tak musí dát pozor i na zkušenou Holanďanku Ireen Wüstovou, vicemistryní Evropy z Hamaru, která by si i díky této technické novince mohla pomoci k lepším výsledkům.

Kanada zase těží z dobré znalosti domácího prostředí haly v Richmondu a také nadšeného publika.

I to by mohlo hnát nejlepší z nich, Kristinu Grovesovou, jež na posledních hrách porazila Sáblíkovou v boji o bronz, mocně kupředu.V první desítce SP se navíc nachází další dvě reprezentantky země javorového listu.

Suma sumárum diváky jistě čeká napínavý a zajímavý závod.

Původní ON-LINE přenos ze závodu můžete sledovat ZDE

reklama