reklama

Sáblíková: Snad to jde podle plánu. Začíná být nervózní

Martina Sáblíková Martina Sáblíková autor: Ondřej Besperát
Sáblíková přiznává, že začíná být nervózní

Vancouver - Nervozita roste. Martinu Sáblíkovou čekají před prvním závodem na olympiádě poslední dva dny a česká rychlobruslařka hlásí, že zatím se jí jezdí dobře.

"Zatím se cítím dobře a nemám si prakticky na co stěžovat. Vše jde snad podle plánu," řekla pětinásobná světová šampionka na středečním setkání s novináři v olympijské vesnici.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka se do dějiště her přesunula v sobotu z Calgary, kde absolvovala závěrečnou část přípravy.

Už si osahala i halu Richmond Olympic Oval, v níž bude bojovat o vytoužené medaile. "Jezdí se mi docela dobře. Musíme ale počkat, jak to bude v závodě," řekla dvaadvacetiletá rychlobruslařka.

Čtěte dále: Olympijský deník: První hlášení od Martiny Sáblíkové

Olympijské tréninky v plném proudu. Na sjezdaře se přišel podívat rys Olympijské tréninky v plném proudu. Na sjezdaře se přišel podívat rys Prohlédněte zde

Největší česká medailová naděje přiznala, že občas již pociťuje nervozitu. "Když člověk vidí, co je v televizi, tak ano. Už jen když jde člověk vyprat prádlo, tak tam vidí napsáno dva dny do zahájení olympiády. Pak už je to těžké...," usmála se Sáblíková.

Díky tomu by ani nemusela ve svém tréninkovém deníku odpočítávat dny do sobotního startu. Přesto to dělá.

"Pořád je tam píšu, i když tady už je to zbytečné. Je to na každém kroku. Počítám to do trojky, do prvního závodu. Pak budu uklidněná. Nebo budu ještě víc napnutá," řekla Sáblíková.

Uklidnění by jí prý přinesla jakákoli medaile - nemusí jít nutně o zlato a jak přiznala, pomohl by jí před její královskou pětkou klidně i dobrý čas.

Atmosféru olympiády zažívá podruhé, před čtyřmi lety debutovala v Turíně, a tak by mohla srovnávat.

"Ale to nedělám. Beru to tak, že každá olympiáda je jiná," vysvětlila. Vyhýbá se i srovnání olympijských vesnic, ale tu ve Vancouveru chválí. "Je fakt pěkná, moc se mi tu líbí. Jen kdyby přestalo pršet a začalo chumelit," přála si Sáblíková.

reklama