reklama

Chci zesílit, těch zranění bylo moc, tvrdí Sluková. Končící sezonu si ale s Hermannovou pochvalují

Markéta Sluková a Barbora Hermannová v prvním kole play-off MS 2017 ve Vídni Markéta Sluková a Barbora Hermannová v prvním kole play-off MS 2017 ve Vídni autor: Milan Kammermayer
Stříbro na majoru v Poreči, páté místo na finále Světového okruhu, ale také zranění, vinou kterých musely beachvolejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou vynechat mistrovství Evropy. Právě skončenou sezonu hodnotí český pár jako povedenou, stále je ale prý na čem pracovat. "Ráda bych zapracovala na fyzické stránce a zjistila, co všechno mi je a jak těm věcem předcházet," tvrdí Nausch Sluková.

Praha - Český ženský beachvolejbal zažívá v posledních měsících prudký vzestup formy i pozornosti. A to zejména díky dvěma dámským párům, v nichž najdeme zástupkyně kdysi nerozlučné dvojice "Kiki a Maki". 

Plážové volejbalistky svou taktiku ukrývají před soupeřkami. Co který signál znamená? Plážové volejbalistky svou taktiku ukrývají před soupeřkami. Co který signál znamená? Prohlédněte zde

Zatímco "Kiki", tedy Kristýna Hoidarová Kolocová, nyní hraje s Michalou Kvapilovou a pár týdnů zpátky společně získaly evropské stříbro, Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová i přes řadu drobných zranění uspěly na turnaji kategorie major v Poreči i ve finále Světového okruhu v Hamburku. 

A ačkoliv byly na úterním setkání s médii Sluková s Hermannovou s již proběhlou sezonou spokojené, přesto vidí prostor pro zlepšení. "Během roku mě trápila záda, achilovka, brala jsem antibiotika. Moje tělo mi teď trochu vypovídá službu," tvrdí Sluková. "Chci zjistit, co všechno mi vlastně je a jak tomu předcházet. V tom bych ráda měla jasno ještě před odletem na dovolenou. Během přípravy bych ráda zesílila," dodává blonďatá rodačka z Prahy. 

Za přípravou do Afriky

Obě české beachvolejbalistky nyní vyhlíží dovolenou a pomalu plánují přípravu. "Ta pauza je dlouhá. Pravděpodobně se bude začínat až někdy v únoru na Floridě, takže máme spoustu času trénovat," říká Sluková. 

"Sezona skončila v neděli a dneska je úterý. Abych pravdu řekla, ještě jsem se nestačila z té minulé přepnout do normálního režimu," dodává Barbora Hermannová, původem z Ostravy. 

Základní plán přípravy už má ovšem česká dvojice v hlavách uložený. Sluková s Hermannovou by rády vyrazily v období kolem Vánoc do Jihoafrické republiky, konkrétně do Kapského Města. 

"O průběhu zimy jsme se bavily asi před měsícem a shodly jsme se na tom, že ta dlouhá turnajová pauza nabízí možnost vyrazit do Kapského Města. Máme rády sluníčko a Kapské Město, rozhodně je to lepší než trénink v hale," dodává s úsměvem Hermannová. 

Mít dva české páry ve špičce je perfektní

Nausch Sluková s Hermannovou se vrátily také k nedávnému mistrovství České republiky, kde přišly o post českých jedniček. V hojně sledovaném finále, které mělo všechny parametry prvotřídního plážového volejbalu, prohrály s již zmíněným párem Hoidarová Kolocová - Kvapilová. 

"Je super cítit ten konkurenční boj. To, že si navzájem dýcháme na záda, oběma párům brání, aby zpohodlněly," pochvaluje si Sluková.

Foto: Tak Kiki poprvé porazila Maki. A k tomu získaly s Kvapilovou český titul Foto: Tak Kiki poprvé porazila Maki. A k tomu získaly s Kvapilovou český titul Prohlédněte zde

Samotná prohra ovšem ji a Hermannovou nijak nezasáhla. "Až mě to trochu překvapilo, že jsme to braly v klidu. Jednou se to stát muselo a pro nás je to dobrá motivace k tomu, abychom jim to třeba příští rok mohly vrátit," dodává Nausch Sluková. 

Hermannová do Skotska, Sluková do Španělska

Jako hlavní cíl do následující sezony vnímají Sluková s Hermannovou především mistrovství Evropy v holandském Haagu. Nyní už ovšem vyhlížejí dlouho očekávanou dovolenou. 

Další úspěch volejbalu? Česko by v roce 2019 mohlo spolupořádat ME žen Další úspěch volejbalu? Česko by v roce 2019 mohlo spolupořádat ME žen Čtěte zde

Obě sportovkyně tvrdí, že si určitě dají od plážového volejbalu přestávku. Markéta Nausch Sluková plánuje výlet za rodinou manžela a trenéra Simona Nausche, Barbora Hermannová vyrazí na Britské ostrovy. 

"Vezmeme pejsky, které jsme letos dost opomíjeli, a vyrazíme na sever Španělska za rodinou mého manžela. Je to sice Španělsko, ale myslím, že moc toho písku tam nebude," tvrdí Sluková. 

"To mě čeká cesta do studených krajů. Jedu za kamarádkou do Skotska, těším se na tamní krásnou přírodu. A taky pojedu domů do Ostravy, to je taky pořádná dálka. A písek tam taky není," uzavírá Barbora Hermannová. 

reklama