reklama

Tři tyče a jen jeden bod. Uhrin ale nepanikaří: Pořád je o co hrát

Trenér Slavie Dušan Uhrin Trenér Slavie Dušan Uhrin autor: Milan Kammermayer
Slávisté trefili v zápase tři tyče, z toho dvě během jedné minuty, ale na víc než bod za remízu 0:0 nedosáhli. Opět se jim vzdálila možnost postupu do předkola Evropské ligy ze 4. místa.

Praha - Brankáři Jablonce Michalu Bártovi možná ještě teď zvoní v uších z toho, jak v sobotním zápase se Slavií za jeho zády cinkaly tyče. Celkem třikrát trefili domácí brankovou konstrukci a i kvůli tomu získali v domácím zápase s Jabloncem jen jeden bod za remízu 0:0, což může být možná klíčová ztráta v boji o čtvrté místo. 

Největším smolařem ve slávistickém dresu byl Jaroslav Mihálik, který během jedné minuty trefil tyč hned dvakrát. Poprvé zamířil do brankové konstrukce po závaru ve vápně a z následné akce k němu propadl centr z levé strany a ve skluzu zamířil opět do stejných míst. 

„Brankář Jablonce měl dnes šťastný den a dobře si postavil branky. Je to smůla, obvykle z podobných pozic dávám gól. Ještě se mi nikdy nestalo, abych během jedné minuty trefil dvakrát tyč,“ komentoval s ironickým úsměvem situaci Mihálik. 

Uhrin: Musíme jen zlepšit koncovku

Kromě tyčí měli hráči pražského klubu spoustu dalších příležitostí ke vstřelení branky. Především ve druhém poločase svého soupeře do ničeho nepustili a sami hrozili. 

„Samozřejmě s remízou spokojený nejsem, protože jsme měli řadu příležitostí, ze kterých jsme nedokázali skórovat. Přesně tak, jak jsme hráli ve druhé půli, bych si to představoval. Musíme jen zlepšit koncovku. Hráče musím pochválit, předvedli svoje maximum,“ hodnotil utkání trenér domácích Dušan Uhrin.

Po tomto kole se Slavii opět o něco oddálila možnost zakončit sezonu alespoň na čtvrtém místě zaručující předkolo Evropské ligy. Dušan Uhrin ale ještě neskládá zbraně. „Máme před sebou šest zápasů, dnešní ztrátu nepovažuji za klíčovou. Musíme se koukat sami na sebe. Něco jsme začali tvořit a nejde, abychom mávli kouzelným proutkem a mysleli si, že všechno půjde samo.“

Slávistický kouč si však posteskl nad marodkou, která jeho tým trápí v jarní části sezony. „Celou dobu nás doprovází epidemie chřipky. Hráli ti, co byli připraveni a zdrávi. Podívejte se třeba na Spartu. V sestavě jim chyběli tři lidi a hned prohráli na Slovácku. Nám chybí tři lidi, pak zase čtyři lidi a tak dál. To vidím jako důvod, že nám skřípe hra. Podstatný pro mě je, že hráči ukážou vůli a body ukopou, jako třeba na Dukle.“ 

Frťala: Konečně jsme zvládli závěr

Podobné problémy však řešil i jeho kolega na lavičce Jablonce Zdenko Frťala. „Před zápasem nás potkala zranění. Ze sestavy vypadl Masopust a někteří hráči nastoupili na neobvyklých pozicích, ale jsem rád, že to zvládli.“ 

„Slavia ukázala, že má silný kádr a hráči prokázali kvalitu. Ve středu hřiště jsme lacino ztráceli míče, to byl důvod, proč jsme ve druhé půli byli horším týmem. Jsem rád, že oproti předchozím zápasům jsme neztratili body v koncovce. Od 82. minuty jsem počítal každou minutu a vzpomínal na utkání se Spartou nebo Mladou Boleslaví. Naštěstí jsme to zvládli. A kdyby na konci zápasu vyřešil Matěj Hanousek situaci lépe, mohli jsme Slavii okrást o všechny body,“ byl po zápase nakonec spokojený trenér Jablonce. 

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama