Slovensko má další medaili. Uspěl biatlonista Hurajt

Mezi ženami vyhrála Němka Neunerová
Pavol Hurajt slaví třetí místo
Pavol Hurajt slaví třetí místo | Foto: Sport

Whistler - Slovenská olympijská výprava i nadále těží z výkonů svých biatlonistů.

Po dvojnásobné medailstce s ruskými kořeny Anastásií Kuzminové uspěl v nedělním závodě s hromadným startem i její krajan Pavol Hurajt.

Ten nakonec skončil na trati ve Whistleru na senzačním třetím místě, a zkompletoval tak pro Slovensko medailovou sbírku. V závodě pak zvítězil Rus Jevgenij Usťugov, stříbro patří Francouzi Fourcademu.

Olympijské disciplíny, do níž nakonec zasáhlo jen třicet nejlepších biatlonistů, se zúčastnil i český reprezentant Michal Šlesingr, jenž nakonec skončil šestnáctý. Znovu naopak neuspěl Nor Björndalen, který po neúspěšné střelbě dojel až sedmadvacátý

Mezi ženami pak vládla Němka Magdalena Neunerová, jež triumfovala před Ruskou Zajcevovou a krajankou Simone Hauswaldovou.

Muži - závod s hromadným startem (15 km):
1. Usťugov (Rus.) 35:35,7 (0 tr. okruhů), 2. M. Fourcade (Fr.) -10,5 (3), 3. Hurajt (SR) -16,6 (0), 4. Sumann -25,9 (1), 5. Mesotitsch (oba Rak.) -30,2 (3), 6. Čerezov (Rus.) -33,5 (3), 7. Landertinger (Rak.) -34,0 (4), 8. Jay (Fr.) -34,6 (1), 9. Fak (Chorv.) -34,8 (3), 10. Greis (Něm.) -35,0 (3), ...16. Šlesingr (ČR) -59,9 (2)

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):
1. Neunerová (Něm.) 35:19,6 (2 tr. okruhů), 2. Zajcevová (Rus.) -5,5 (1), 3. Hauswaldová (Něm.) -7,3 (2), 4. Medvědcevová (Rus.) -21,2 (0), 5. Gregorinová (Slovin.) -29,4 (1), 6. Domračevová (Běl.) -33,6 (1), 7. Baillyová (Fr.) -42,4 (2), 8. Kuzminová (SR) -43,3 (3), 9. Henkelová (Něm.) -53,9 (1), 10. Jonssonová (Švéd.) -56,3 (2).