Španělští mladíci postoupili do finále evropského šampionátu

15. 6. 2013 22:33
Španělští fotbalisté do 21 let a postoupili do finále mistrovství Evropy, když v semifinále porazili Norsko 3:0.
Španělská radost po prvním gólu
Španělská radost po prvním gólu | Foto: Reuters

Netanya (Izrael) - Žádné překvapení nepřipustili španělští fotbalisté do 21 let a postoupili do finále mistrovství Evropy, když v semifinále porazili Norsko 3:0 a jdou přesvědčivě za obhajobou.

Druhým finálovým soupeřem bude Itálie, která si poradila s Nizozemskem 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 78. minutě Borini.

Skóre se měnilo až v nastavení prvního poločasu, když se prosadil Rodriho. Španělé byli aktivnější, ale nedokázali to přetavit v góly. Ty přišly až v samotném závěru, kdy Norové začali riskovat, a trefili se Isco a Morata.

Úterní finále v Jeruzalémě bude soubojem dvou nejúspěšnějších týmů v historii turnaje. Italové mají na kontě rekordních pět titulů, Španělé dosud uspěli třikrát.