reklama

Sparťanští mladíci i přes prohru Ščasného potěšili: Byli odvážní a bojovní

Trenér Ščasný byl i přes prohru spokojený s výkonem mladých sparťanů Trenér Ščasný byl i přes prohru spokojený s výkonem mladých sparťanů autor: Milan Kammermayer
I přes prohru 1:2 odehráli sparťanští junioři utkání semifinále MOL Cupu se ctí. Na hřišti rozhodně nebyli viditelně horším týmem a naznačili, že český fotbal čeká dobrá budoucnost. Do finále po domácí výhře 2:0 postoupil Jablonec.

Praha - Sparťané v semifinále MOL Cupu nastoupili ve velmi omlazené sestavě. Kromě brankáře Marka Štěcha byl nejstarším hráčem Sparty dvacetiletý Matoušek. Sparťanští mladíci ale rozhodně nezklamali a naznačili, že jsou budoucností nejen Sparty, ale také celého českého fotbalu.

Ač s Jabloncem prohráli 1:2, předvedli velmi bojovný výkon a fanoušci Sparty, kteří se na utkání přišli podívat, je vyprovázeli potleskem. Jablonec si v první půli díky důrazu ve vápně vytvořil dvougólový náskok, ale obraz hry neodpovídal skóre. Dorostenci Sparty byli velmi důstojným soupeřem Jablonci, který tak po dvou výhrách postupuje do finále, ve kterém se utká s Mladou Boleslaví.

Trenéru Zdeňku Ščasnému vypomáhal na lavičce Sparty David Holoubek, který trénuje starší dorost Sparty, a tak všechny hráče na hřišti velmi dobře zná. "Dohodl jsem se s Davidem, aby začal poradu s hráči, a já jsem ho jenom doplňoval,“ nastínil předzápasovou přípravu trenér Ščasný.

Trenéra nejvíce potěšil Sáček

S výkonem mladíků byl hlavní trenér Sparty velmi spokojený. "Musím se přiznat, že mě kluci překvapili. Hráli s obrovský nasazením a odvážně. Pokud mám být konkrétní, tak mě nejvíce zaujal Michal Sáček. Patřil jednoznačně k nejlepším hráčům na hřišti,“ ocenil Ščasný výkon mladého záložníka, který se Spartou již nějakou dobu funguje a za áčko již odehrál několik minut ve čtvrtfinálovém utkání proti Liberci.

Spokojeností zářil po zápase i samotný Sáček. "Je to krásný pocit. Byl jsem tady měsíc, dostal jsem pár příležitosti a doufám, že tu ještě zůstanu. Budu muset ještě hodně pracovat. Konkurence tu je opravdu veliká, takže je přede mnou hodně práce. Každopádně je to pro nás důkaz, že do áčka Sparty vede cesta, takže máme o důvod víc na sobě pracovat.“

Střelec Turyna: Je to nádherný pocit

Jediným střelcem Sparty byl Daniel Turyna, který krásnou střelou k tyči z hranice vápna překonal Vlastimila Hrubého. "Je to nádherný pocit, splnil se mi sen. Když mi řekli v pondělí trenéři, že nastoupím, nemohl jsem tomu uvěřit,“ byl po zápase nadšený mladý kanonýr, který v letošní sezoně nastřílel za dorost Sparty čtrnáct branek.

Premiéru v dresu Sparty si odbyl také nejmladší z rodu Frýdků. Teprve sedmnáctiletý Christián Frýdek nastoupil na posledních dvacet minut. "Myslím si, že zahrát si za áčko Sparty tady na Letné by byl splněný sen pro každého českého hráče. Je to pro mě životní zápas,“ neskrýval nadšení mladík. "Táta s bráchou mi říkali, ať nejsem nervózní, protože můžu jen získat. Fanoušci byli celý zápas fantastičtí, celý zápas nás podporovali, i když jsme prohrávali."

Frťala: Varoval jsem hráče, aby nic nepodcenili

Zvláštní utkání to bezpochyby bylo pro hráče Jablonce. Ti do zápasu vstupovali s tím, že mají co ztratit, a to nejen proto, že první zápas vyhráli 2:0. "Když jsme viděli sestavu Sparty, byli jsme překvapení, ale upozorňovali jsme hráče, aby nic nepodcenili, protože ti kluci Sparty mají kvalitu. Bylo to hlavně o tom, abych hráče správně nastavil v hlavách,“ popisoval trenér Zdenko Frťala, co bylo důležité v nevyzpytatelném utkání.

Zároveň však jablonecký kouč ocenil výkon mladých hráčů Sparty. "Pozitivně mě hráči Sparty překvapili. Sice občas ztratili míč zbytečně, ale musel to pro ně být obrovský zážitek. Také musím smeknout klobouk před domácím publikem, které své hráče celý zápas podporovali."

Výkon mladíků ocenil i obránce Jablonce Vít Beneš. "Věděli jsme, že budou jezdit. V tom zápase neměli co ztratit a podali sympatický výkon. Určitě je mezi nimi několik budoucích tahounů Sparty. Nesměli jsme ten zápas podcenit, protože pak by se to mohlo zvrhnout někam, kam bychom nechtěli.“

reklama