reklama

Sportovní manažer Černošek bojuje s koronavirem. Leží v nemocnici v umělém spánku

Miroslav Černošek Miroslav Černošek autor: Milan Kammermayer
Mocný sportovní funkcionář Miroslav Černošek bojuje o život. Dvaasedmdesátiletý manažer leží ve Fakultní nemocnici Olomouc v umělém spánku, připojený na plicní ventilaci. Důvodem závažných zdravotních komplikací je nákaza onemocněním covid-19. Informaci přinesl sever Blesk.cz.

Černošek je majitelem společností TK Plus a Česká sportovní, která ovládá tenisové kluby Sparta a Prostějov. Pod jeho manažerskou gescí se do světového tenisu vyšvihli Petra Kvitová nebo Tomáš Berdych. V září letošního roku uspořádal Zlatou tretru v Ostravě.

Jeho jméno je ovšem spojené také s několika kauzami, Černošek je známý svými kontakty s politiky a schopností získávat peníze z veřejných zdrojů. Kritizovány například byly marketingové služby jeho společnosti TK Plus s městy Prostějov, Olomouc a Olomouckým krajem.

V říjnu letošního roku vyšlo najevo, že se o jeho aktivity zajímají detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu vzhledem k tomu, že Černošek z peněz na podporu českých olympioniků od několika státních firem inkasoval provize v řádu desítek milionů korun.

reklama