11. 8. 2008 14:01
Štěpánek - Llodra 6:4, 6:7 (5), 9:11
Radek Štěpánek na olympiádě
Radek Štěpánek na olympiádě | Foto: Reuters

Peking - Radek Štěpánek se loučí s olympijským tenisovým turnajem hned po prvním kole. Ve strhujícím souboji s Francouzem Llodrou sice bojoval, ale nakonec přeci jen podlehl - 9:11 ve třetím setu.

Český reprezentant výborně podával a o deset příček žebříčkově hůře postavenému hráči poprvé sebral servis v první sadě za stavu 3:3. Náskok jednoho brejku už udržel a získal první sadu 6:4.

Ve druhém setu, který na chvíli přerušil déšť, si oba tenisté drželi servis a rozhodnout tak musel tie-break. Do něj měl Štěpánek výborný nástup, když si rychle získal vedení 3:0 a následně 4:1.

Nicole Vaidišová po jednom z nevydařených míčků ve druhém kole Wimbledonu proti Australance Stosurové. Zápas nakonec dokázala otočit i přes kanára ve druhém setu. | Foto: Reuters
Čtěte více:
Benešová postoupila. Vaidišová na olympiádě končí
Berdych začal dobře. V prvním kole převálcoval Číňana

Koncovku ale nezvládl a Llodra získal zkrácenou hru v poměru 7:5. Obrovské drama pak vrcholilo ve třetím setu.

Štěpánek prohrál na začátku servis, ale dokázal zabojovat a srovnat stav. Po více než dvou a půl hodinách hry pak svítilo na ukazateli skóre 8:8.

Pak Štěpánek přišel o další podání a Llodra podával na vítězství v zápase. Jenže český tenista se znovu nevzdal a vydřel si další pokračování strhujícího souboje!

Ale hned další game dopadl pro karvinského rodáka opět špatně. Francouz proměnil svůj brejkbol a podával na postup.

Další zázračný návrat už Štěpánek nepředvedl, Llodra si připsal čistou hru a pokračuje v boji o olympijskou medaili. Ve druhém kole se střetne s třiadvacátým hráčem světa, Rusem Igorem Andrejevem. Ruský reprezentant si na úvod turnaje poradil se Samem Querreyem z USA.