Stopy Patria Direct Jizerské 50 obsadily tisíce lyžařů

Patria Direct
11. 1. 2010 20:25
Celkový počet závodníků se zastavil na čísle 5023
5..4..3.. "Běž! běž!" pokřikovali na sebe závodníci sotva stihli pořadatelé oddělat startovní pásku. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Bedřichov - Pořadatelé tradičního lyžařského podniku Patria Direct Jizerská 50 mají sečteno. Na startu víkendových závodů se objevilo celkem 5023 závodníků.

Nejobsazenější byl hlavní závod na 50 kilometrů s 3373 běžci, následovala poloviční distance na 25 kilometrů s 899 účastníky.

Stále populárnější páteční Bedřichovská 30 měla na startovní listině 385 jmen, firemní štafeta pak 216 běžců a do dětského závodu odstartovalo 150 dětí.

Čtěte více: Jizerskou padesátku vyhrál Svärd. Třetí skončil Řezáč

Úvod programu obstarala Bedřichovská 30, v níž obhájil loňské vítězství šestadvacetiletý Jiří Ročárek. Mezi ženami byla nejrychlejší Klára Moravcová.

Ročárek jel po většinu závodu na špici s Radkem Šretrem a Polákem Tomaszem Kaluznym. Trhnul se až v závěru a finišoval sám. "Jelo se mi dobře, v horních partiích bylo hodně nového sněhu. Jel jsem na jistotu, měl jsem závod pod kontrolou," řekl Ročárek.

"Nahoře hodně foukalo, tak jsem jela ve skupině s trojicí mužů. Závod byl hodně náročný," doplnila Ročárka nejrychlejší z žen Klára Moravcová.

Kožíšek: Byl to slalom

Tým českého lyžařského reprezentanta Dušana Kožíška vyhrál štafetu na 4x3 kilometry, která byla hlavním bodem sobotního závodního programu 43. ročníku Patria Direct Jizerské 50.

Na stupních vítězů se umístily ještě týmy Patria Direct 12 a ČSOB Penzijní fondy II. Rozdíl mezi prvním a druhým týmem v cíli byl 45 sekund.

Soutěžte: Vyhrajte s Patria Direct zájezd do Vancouveru!

"Byl to pro mě spíš takový slalom, protože jsem předjížděl závodníky o kolo či o dvě," řekl po závodu Dušan Kožíšek.

Do závodu odstartoval rekordní počet týmů - celkem 53. V loňském roce to bylo o tři méně.

Vedle reprezentanta Kožíška se představili další zajímaví účastníci - například beach volejbalista Petr Beneš, běžci na lyžích Zuzana Kocumová, Petr Novák, Stanislav Řezáč či spisovatel Michal Viewegh.