Švýcaři uzemnili hrdé Brazilce, Anglie přestřílela Skotsko

14. 8. 2013 22:44
Italové v přípravném zápase podlehli doma Argentině, Švéd Ibrahimovič nasázel hattrick.
Ani Neymar se neprosadil, Brazílie prohrála ve Švýcarsku.
Ani Neymar se neprosadil, Brazílie prohrála ve Švýcarsku. | Foto: Reuters

Praha - Hrdí Brazilci dostali po triumfu na Poháru FIFA, kde ve finále zdolali mistry světa Španěly, nepříjemnou ránu mezi oči. Kanárci v přípravném utkání prohráli na hřišti podceňovaného Švýcarska 0:1, když se do vlastní branky trefil obránce Barcelony Dani Alves.

Pro Brazilce byl nezdar velmi bolestný, protože přišli o svou sérii jedenácti zápasů bez prohry.

Pět gólů viděli diváci ve Wembley, kde Anglie v bratrovražedném souboji přivítala Skotsko. Favorizovaný výběr Albionu po přestřelce nakonec zvítězil těsně 3:2, když rozhodující branku vstřelil útočník Rickie Lambert.

Pro jednatřicetiletého hráče šlo o snový debut za anglický národní tým. Útočník Southamptonu se prosadil hned při svém prvním dotyku s míčem.

Němci dostali od Paraguaye tři góly

Hodně branek nabídl také duel mezi Německem a Paraguayí. Zrodila se překvapivá remíza 3:3, přičemž tým kouče Joachima Löwa musel po celý zápas dotahovat náskok soupeře.

Jihoameričané vedli ve 13. minutě už 2:0, domácí brankami Gündogana a Müllera sice srovnali, ale Paraguayci gólem do šatny strhli vedení znovu na svou stranu. Němcům zařídil konečnou remízu až gólem v 75. minutě Bender.

Prohráli Italové i Dánové

Všichni soupeři českých fotbalistů v kvalifikaci o mistrovství světa 2014 v Brazílii v přípravě prohráli. Hlavní favorit skupiny B Itálie doma podlehla Argentině 1:2. Nejbližší protivník Česka Arménie si odvezla prohru 0:2 z Albánie, stejně prohrálo i Bulharsko v Makedonii. Dánsko pak podlehlo 2:3 v Polsku a Malta dokonce 0:3 v Ázerbájdžánu.

Itálie v prestižním souboji s Argentinou věnovanému papeži Františkovi doplatila na nepokrytí letní posily Neapole Gonzala Higuaína. Ten se nejprve hezky uvolnil ve vápně a tvrdě vypálil, následně táhl rychlý brejk, po kterém Éver Banega zvýšil už na 2:0 pro hosty. Za domácí snižoval svým prvním reprezentačním gólem útočník Lorenzo Insigne.

Ibrahimovič nasázel Norům hattrick

Severské derby mezi Švédskem a Norskem rozhodl hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, který dal za domácí hattrick a zařídil vítězství 4:2. V posledních 17 zápasech za národní tým tak nastřílel 16 branek.

Francie čeká už čtyři zápasy na vítězství. Po třech porážkách alespoň uhrála bezbrankovou remízu v Belgii. Znovu se v reprezentačním dresu neprosadil Karim Benzema, který čeká na gól za Francii už 14 měsíců a celkem 1155 odehraných minut.

Rusové prohráli v Severním Irsku

Dnes bylo na programu i jediné utkání kvalifikace, ve kterém Rusko překvapivě prohrálo 0:1 v Severním Irsku a přišlo tak o šanci dostat se na první místo skupiny F. Zápas se měl hrát původně už v březnu, tehdy byl ale kvůli sněhové kalamitě v Belfastu přeložen.

Aktualizujeme

Výsledky přípravných zápasů:

Sarajevo: Bosna a Hercegovina - USA 3:4 (2:0)

Branky: 8. a 90. Džeko, 30. Ibiševič - 59., 84. a 86. Altidore, 55. Johnson.

Kaiserslautern: Německo - Paraguay 3:3 (2:3)

Branky: 18. Gündogan, 31. Müller, 75. L. Bender - 10. Nuněz, 13. Pittoni, 45.+1 Samudio.

Cardiff: Wales - Irsko 0:0

Skopje: Makedonie - Bulharsko 2:0 (0:0)

Branky: 83. Panděv z pen., 86. Trajkovski.

Tirana: Albánie - Arménie 2:0 (1:0)

Branky: 21. Valdet, 67. Kace.

Řím: Itálie - Argentina 1:2 (0:1)

Branky: 76. L. Insigne - 20. Higuaín, 49. Banega.

Sestava Itálie: Buffon (54. Marchetti) - Maggio (71. Cerci), De Rossi, Chiellini, Antonelli - Montolivo (46. Aquilani), Verratti, Marchisio (46. Florenzi) - Candreva (46. L. Insigne), Giaccherini (54. Diamanti) - Osvaldo. Trenér: Prandelli.