reklama

A zase to čtvrtfinále! Na US Open končí v deblu také Hlaváčková

J&T Banka Prague Open 2016: Andrea Hlaváčková J&T Banka Prague Open 2016: Andrea Hlaváčková autor: Milan Kammermayer
Česká tenistka Andrea Hlaváčková a její deblová partnerka, Maďarka Timea Babosová, vypadly z grandslamového US Open ve čtvrtfinále. Cestu jim přehradil nasazený pár číslo čtyři ve složení Sania Mirzaová, Pcheng Šuaj. Česko-maďarský pár utkání prohrál bezmála za dvě hodiny v poměru 6:7 a 4:6. Hlaváčková tak rozšířila počet českých tenistů, kteří se s turnajem v New Yorku rozloučili. Čtvrtfinále vystavilo stopku také singlistkám Petře Kvitové a Karolíně Plíškové, ostatní čeští hráči vypadli již dříve. Posledními českými zástupci, kteří zatím zůstávají ve hře o titul z kurtů ve Flushing Meadows, jsou pár Barbora Strýcová, Lucie Hradecká a dvojice Kateřina Siniaková, Lucie Hradecká.

New York - Čtvrtfinále na americkém US Open na kurtech ve Flushing Meadows ukončilo působení další české zástupkyně v turnaji.

Bucie 2: Strýcová je divoká, Šafářová zase matka Tereza. Tenistky na sebe zbyly, ale sedly si skvěle Bucie 2: Strýcová je divoká, Šafářová zase matka Tereza. Tenistky na sebe zbyly, ale sedly si skvěle Čtěte zde

Po singlistkách Petře Kvitové a Karolíně Plíškové vypadla také deblistka Andrea Hlaváčková, spolu se svou partnerkou, Maďarkou Timeou Babosovou. Nasazeným čtyřkám, Indce Mirzaové a Číňance Pcheng Šuaj, podlehly ve dvou setech, 6:7 a 4:6. 

Vzhledem k tomu, že Hlaváčková s Babosovou byly nasazeným párem číslo pět, odborníci očekávali těsný průběh. První set tato očekávání skutečně splnil, neboť o svém vítězství rozhodly Mirzaová s Pcheng Šuaj až v tie-breaku, a to nejtěsnějším možným poměrem 7:5.

Druhý set poznamenalo ztracené podání jak Hlaváčkové, tak Babosové. Tím se česko-maďarský pár dostal do ztráty dvou brejků, ovšem smazat se mu podařilo pouze jediný. Číňanka Pcheng Šuaj poté dokázala utkání doservírovat do konce a poslala tak Hlaváčkovou a Babosovou pryč z turnaje.

O titul ve Flushing Meadows v newyorské čtvrti Queens tak bojují už pouze dva páry s českou účastí. V semifinále se navíc utkají proti sobě. Zápas Barbora Strýcová, Lucie Šafářová versus Kateřina Siniaková, Lucie Hradecká by mělo začít v pátek v 17:00 středoevropského času.

reklama