Federer odvrátil na Turnaji mistrů trpký konec. Zdolal Thiema a vyhlíží Andersona

Aktualizováno 13. 11. 2018 22:53
Roger Federer zvítězil na tenisovém Turnaji mistrů v Londýně nad Rakušanem Dominicem Thiemem 6:2, 6:3 a po úvodní porážce se udržel ve hře o postup do semifinále. Ve čtvrtek ale bude dvacetinásobný grandslamový šampion potřebovat výhru nad Kevinem Andersonem, který zdolal Japonce Keie Nišikoriho jednoznačně 6:0, 6:1 a bez ztráty setu vede skupinu.
Kei Nišikori uhrál proti Andersonovi jediný gem
Kei Nišikori uhrál proti Andersonovi jediný gem | Foto: Reuters

Federer vstoupil do turnaje nečekanou prohrou s Nišikorim a s Thiemem hrál o udržení postupových nadějí. Z dosavadních 15 účastí na Turnaji mistrů se sedmatřicetiletému slavnému Švýcarovi jen jednou přihodilo, že skončil v základní skupině.

Na rozdíl od nedělního zápasu se šestinásobný vítěz Masters Federer dokázal vyvarovat chyb a vyrovnal vzájemnou bilanci s Thiemem na 2:2. V úvodní sadě prolomil rakouskému protivníkovi podání dvakrát, v druhém setu získal jeho servis hned na začátku a potom i v závěrečném gamu. Sám v celém utkání nečelil ani jednomu brejkbolu.

Čtvrtý nasazený Anderson vyhrál v Londýně i druhý zápas a při debutu na akci pro nejlepší hráče roku má velmi blízko k postupu do semifinále. Nišikori po výhře nad Federerem tentokrát na opět výtečně podávajícího Jihoafričana nestačil. Dvaatřicetiletý vítěz si připsal deset es a poprvé ve vzájemných zápasech vyhrál set s nulou.

Při svém servisu byl Anderson suverénní, dokázal ale vybojovat i dlouhé gamy na příjmu, v nichž Nišikori odvrátil sedm brejkbolů. V druhé sadě už odpor japonského tenisty postupně slábl, v závěru nicméně dokázal alespoň zamezit dalšímu "kanárovi". Zápas trval jen hodinu a pět minut.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8,5 milionu dolarů):

Dvouhra:

Skupina Lleytona Hewitta:

Federer (2-Švýc.) - Thiem (6-Rak.) 6:2, 6:3, Anderson (4-JAR) - Nišikori (7-Jap.) 6:0, 6:1.

1. Anderson 2 2 0 4:0 2
2. Federer 2 1 1 2:2 1
3. Nišikori 2 1 1 2:2 1
4. Thiem 2 0 2 0:4 0

Čtyřhra:

Skupina Llodra, Santoro:

J. Murray, Soares (4-Brit./Braz.) - Cabal, Farah (2-Kol.) 6:4, 6:3, Klaasen, Venus (6-JAR/N. Zél.) - Mektič, Peya (7-Chorv./Rak.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).

1. Murray, Soares 2 2 0 4:1 2
2. Klaasen, Venus 2 1 1 3:2 1
3. Cabal, Farah 2 1 1 2:2 1
4. Mektič, Peya 2 0 2 0:4 0