reklama

Ani kanár nestačil. Plíšková ztratila na Turnaji mistryň skvěle rozjeté semifinále

Karolína Plíšková skončila po roce před branami finále Turnaje mistryň. Karolína Plíšková skončila po roce před branami finále Turnaje mistryň. autor: Reuters
Karolína Plíšková vedla proti Sloane Stephensové v semifinále Turnaje mistryň už 6:0 a 2:0. Jenže Američanka nepříznivý stav ve druhé sadě otočila a ve třetím setu již dominovala.

Singapur - Tenistka Karolína Plíšková neuspěla ve výborně rozehraném semifinále Turnaje mistryň a stejně jako loni si o titul v Singapuru nezahraje. V utkání s Američankou Sloane Stephensovou sice získala úvodních osm gamů, ale nakonec prohrála 6:0, 4:6 a 1:6.

V nedělním finále neporažených hráček se Stephensová utká s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou, která v prvním semifinále porazila Nizozemku Kiki Bertensovou za více než dvě a půl hodiny 7:5, 6:7 a 6:4.

Poslední českou vítězkou Masters zůstává Petra Kvitová, která turnaj vyhrála v roce 2011. Letos vypadla ve skupině. Dvouhru na Turnaji mistryň ovládly i Jana Novotná v roce 1997 a osmkrát Martina Navrátilová, ale ta už jako americká občanka.

"Před turnajem bych dala všechno za to, abych tady byla, a nakonec se mi podařilo semifinále. Nebudu to hodnotit negativně," řekla šestadvacetiletá Plíšková a k utkání se Stephensonovou dodala:

"Samozřejmě mě to mrzí. Zápas byl výborně rozehraný, ale je to dobrá hráčka. Byl to jen set a brejk. Šest nula a dva nula zní hodně dobře, ale na druhou stranu se ona zvedla. Nechci z toho nějak být zdrcená."

V úvodním setu zvládla Plíšková první tři vyrovnané gamy a rozjela se k téměř perfektnímu výkonu. Většinou diktovala tempo výměn, v kterých byla trpělivá, ale zároveň hrála dlouhé míče, a když mohla, přitlačila. Znovu zařazovala výpady k síti, hrála sebevědomě a za půl hodiny Stephensové nadělila "kanára".

"Dělám, co můžu, a nic se neděje," krčila rameny Američanka během prvního setu při poradách s trenérem. Plíšková ještě vyhrála úvodní dva gamy druhé sady, ale už v prvním odvracela brejkbol. "Bojuje, hraje výborně a bylo jasné, že nějaká komplikace přijde," uvedla Plíšková. Vývoj na dvorci se skutečně začal otáčet.

Američanka získala první hru v utkání brejkem, i když Plíšková vedla už 40:15. "Měla jsem pocit, že už si jde sednout," řekla česká tenistka o situaci při svém lobu, který skončil v autu. "Ten game byl důležitý. Nevím, co by se stalo, kdybych vedla tři nula, ale jsem si jistá, že bych to nepustila," uvedla Plíšková.

Když nevyužila brejkbol na 3:1, prohrávala najednou 2:3 a zavolala si Rennae Stubbsovou. "Získej brejk zpět. Víš, že to jde. Makej a zkus vyhrát set, ne zápas," říkala australská trenérka a vzápětí Plíšková vzala soupeřce popáté v utkání servis.

Tenistky si užívají Singapur: Ikonická fotka z hotelového bazénu i elegantní šaty Tenistky si užívají Singapur: Ikonická fotka z hotelového bazénu i elegantní šaty Prohlédněte zde

Sama ale nebyla na podání pevná a po dvojchybě znovu ztrácela - 3:4. Loňská vítězka US Open a letošní finalistka Roland Garros Stephensová převzala iniciativu, míče rozdělovala do stran a do třetí sady vstoupila povzbuzená.

Plíšková se dál nemohla spolehnout na první servis, jehož úspěšnost měla pod 50 procent. I proto měla problém podání udržet. Ještě srovnala na 1:1, ale pak odpadla fyzicky a do konce duelu už nezískala ani game.

"Ona se sama neporazí. Už jsem neměla tolik energie do toho chodit jako v prvním setu. Její hra na tomhle povrchu je dost nepříjemná, protože hraje nepříjemné spiny. Pořád jsem musela vytvářet energii a chodit do toho a bohužel mi došlo. Zaslouží si uznání," řekla Plíšková.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Stephensová (5-USA) - Karolína Plíšková (7-ČR) 0:6, 6:4, 6:1, Svitolinová (6-Ukr.) - Bertensová (8-Niz.) 7:5, 6:7 (5:7), 6:4.

reklama