Mentálně jsem se nedostala do zápasu, řekla Nosková. Její přemožitelka psala historii

Aktualizováno 24. 1. 2024 8:24
Linda Nosková nestačila ve čtvrtfinále Australian Open na Dajanu Jastremskou v poměru 3:6, 4:6. Devatenáctiletá česká tenistka podlehla Ukrajince za hodinu a 20 minut.
Sestřih utkání Jastremská - Nosková | Video: Asociated Press

Rodačka ze Vsetína ukončila své dosud životní grandslamové tažení, při kterém ve třetím kole zdolala světovou jedničku Igu Šwiatekovou, mezi nejlepší osmičkou.

"V porovnání s předchozími dny bylo velké horko. Míče létaly velmi rychle a ona také hrála dost rychle. Já jsem naopak měla pocit, že nejsem stoprocentně na kurtu. Možná to bylo i tím, že jsem minulý zápas moc nehrála," dumala po utkání Nosková, která ve čtvrtfinále s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou odehrála jen tři gemy, než soupeřka kvůli zranění zad skrečovala.

"Měla jsem tak dva volné dny. Od začátku jsem se nezvládla dostat mentálně do zápasu. Ona naopak brzy vedla a zápas kontrolovala," doplnila Nosková.

Třiadvacetiletá Jastremská postoupila poprvé v kariéře do semifinále grandslamového turnaje a na Australian Open se stala první hráčkou od roku 1978, která došla tak daleko až z kvalifikace.

"Je hezké psát historii. Vždyť v té době jsem ještě ani nebyla na světě," smála se vítězka v rozhovoru na kurtu.

Coby padesátá hráčka světa byla Nosková proti Jastremské (93.) v roli žebříčkové favoritky a v prvním setu za stavu 1:1 jako první v zápase prolomila soupeřčin servis.

Jenže Ukrajinka si vzala ztracené podání okamžitě zpět, v úvodní sadě získala ještě jeden brejk a navzdory dalším dvěma brejkbolům dovedla set po 37 minutách do vítězného konce.

Přestože Jastremská čas od času překvapila výraznou chybou, po většinu utkání působila na kurtu agresivnějším a aktivnějším dojmem. Ve druhém setu si obě hráčky držely podání až do stavu 3:3, než si servis prohrála Nosková.

To Jastremská ve druhém dějství nenabídla Češce žádnou brejkbolovou šanci a jistě dokráčela za vítězstvím 6:3, 6:4. V boji o finále vyzve buď Čeng Čchin-wen z Číny, nebo Rusku Annu Kalinskou.

Tenisové Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 86,5 milionu australských dolarů):