Bartyová vyhrála v Adelaide čtrnáctý titul v kariéře, mezi muži vyhrál Monfils

9. 1. 2022 10:40

Světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová podruhé vyhrála turnaj v Adelaide. Australanka porazila ve finále Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu 6:3, 6:2, zopakovala úspěch z roku 2020 a oslavila čtrnáctý titul na okruhu WTA. I mužskou dvouhru na společné akci ovládla nasazená jednička, Francouz Gaël Monfils.

Zápas Bartyová zlomila za stavu 3:3 v prvním setu. Při svém podání odvrátila dva brejkboly a pak sedmi hrami v řadě rozhodla. Pomohla si sedmnácti vítěznými údery a duel ukončila po hodině a čtyřech minutách. Rybakinovou porazila i podruhé v kariéře a na domácí půdě získala třetí trofej. Vedle Adelaide uspěla i loni v Melbourne na akci Yarra Valley Classic.

V Adelaide může Bartyová získat i titul ve čtyřhře. Ve finále bude hrát s krajankou Storm Sandersovou proti chorvatsko-slovinské dvojici Darija Juraková, Andreja Klepačová.

Pětatřicetiletý Monfils cestou za jedenáctým titulem v kariéře neztratil v Adelaide ani set. V posledním zápase přehrál dvakrát 6:4 Karena Chačanova z Ruska.