reklama

Finále Davis Cupu je po prvním dni vyrovnané, na Goffinovu výhru odpověděl Tsonga

David Goffin ve finále Davis Cupu 2017 David Goffin ve finále Davis Cupu 2017 autor: Reuters
David Goffin v úvodním duelu finále Davis Cupu porazil Lucase Pouilleho, následně si ale Jo-Wifried Tsonga poradil se Stevem Darcisem. Po prvním dni tak Francie hraje s Belgií 1:1.

Lille - Tenisté Francie a Belgie hrají ve finále Davisova poháru po prvním dnu nerozhodně 1:1. Úvodní dvouhru na tvrdém povrchu v hale v Lille vyhrál finalista Turnaje mistrů David Goffin, jenž zvítězil nad domácím Lucasem Pouillem 7:5, 6:3, 6:1. O vyrovnání se postarala jednička francouzského výběru Jo-Wilfried Tsonga výhrou 6:3, 6:2, 6:1 nad Stevem Darcisem.

Sedmý hráč světa Goffin, který se na nedávném Turnaji mistrů blýskl semifinálovou výhrou nad favorizovaným Rogerem Federerem, přitom dosud ještě nikdy Pouilleho neporazil, měl s ním bilanci 0:3. V Davisově poháru se mu ale daří, vyhrál šestnáctou z posledních 17 dvouher. Soupeři pětkrát sebral podání, sám mu nastřílel 12 es a nečelil ani jednomu brejkbolu.

Tsonga si v druhé dvouhře počínal podobně suverénně. V souboji třicátníků s Darcisem ukázal, proč je ve světovém žebříčku o 61 míst výš než belgický protivník, a za necelé dvě hodiny stav finálového duelu vyrovnal.

Sexy tenistky na dovolené. Těm nejodvážnějším už konkurují i česká dvojčata Sexy tenistky na dovolené. Těm nejodvážnějším už konkurují i česká dvojčata Prohlédněte zde

Do sobotní čtyřhry jsou nahlášené dvojice Gasquet, Herbert a Bemelmans, De Loore, nominace se však ještě mohou změnit.

Belgičané ještě Davisův pohár nikdy nezískali, na listinu vítězů se mohou zapsat jako šestnáctá země v historii. Domácí výběr v Lille usiluje o jubilejní desátý triumf, naposledy Francouzi slavnou trofej vyhráli v roce 2001. Od té doby ve finále třikrát neuspěli.

Finále tenisového Davisova poháru v Lille (tvrdý povrch):

Francie - Belgie 1:1 po druhé dvouhře

Pouille - Goffin 5:7, 3:6, 1:6, Tsonga - Darcis 6:3, 6:2, 6:1.

reklama