reklama

Van Uytvancková získala v Québecu první titul, ve čtyřhře se radovala Hlaváčková

Alison van Uytvancková Alison van Uytvancková autor: Reuters
Belgická tenistka Alison van Uytvancková slaví zisk prvního titulu na okruhu WTA. V Québecu porazila přemožitelku Šafářové, Timeu Babosovou. Maďarka si spravila chuť aspoň ve čtyřhře, ve finále uspěla po boku Andrey Hlaváčkové.

Québec - Andrea Hlaváčková a Maďarka Timea Babosová vyhrály na tenisovém turnaji v Québecu čtyřhru. Nejvýše nasazený pár ve finále porazil domácí Kanaďanky Biancu Andreescuovou a Carson Branstineovou 6:3, 6:1. Babosová předtím ve finále dvouhry podlehla Belgičance Alison van Uytvanckové ve třech setech.

Šafářová si v Québecu o titul nezahraje. V semifinále ji vyřadila Maďarka Babosová Šafářová si v Québecu o titul nezahraje. V semifinále ji vyřadila Maďarka Babosová Čtěte zde

Hlaváčková má ze čtyřhry 22. titul, Babosová třináctý. Společně už letos vyhrály v květnu v Rabatu, kde byly rovněž turnajovými jedničkami. Po dalším úspěchu vzrostly jejich vyhlídky na účast na Turnaji mistryň.

Dvouhru v Québecu vyhrála Belgičanka Van Uytvancková a v 23 letech získala první titul na okruhu WTA. Hráčka z konce první stovky světového žebříčku porazila ve finále třetí nasazenou Babosovou 5:7, 6:4, 6:1.

Babosová si v sobotním semifinále poradila s turnajovou jedničkou Lucií Šafářovou, ale ve finále ztratila druhý set a ve třetím už na belgickou soupeřku nestačila.

Tenisový turnaj žen v Québecu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Van Uytvancková (7-Belg.) - Babosová (3-Maď.) 5:7, 6:4, 6:1.

Čtyřhra - finále:

Hlaváčková, Babosová (1-ČR/Maď.) - Andreescuová, Branstineová (Kan.) 6:3, 6:1.

reklama