reklama

Berdych odmítl ze zdravotních důvodů roli náhradníka pro Turnaj mistrů, hrozí mu i operace

Tomáš Berdych na loňském Turnaji mistrů Tomáš Berdych na loňském Turnaji mistrů autor: Reuters
Český tenista Tomáš Berdych odmítl ze zdravotních důvodů roli náhradníka pro tenisový Turnaj mistrů, který startuje v neděli. Rodák z Valašského Meziříčí byl první na řadě pro nasazení, pokud by se odhlásil například Kanaďan Milos Raonic, který těsně před startem podniku v Londýně ještě laboruje s natrženým stehenním svalem. Po Berdychovi nechtěl na dodatečnou pozvánku čekat ani Francouz Jo-Wilfried Tsonga. Prvním náhradníkem se tedy stal David Goffin z Belgie a druhým Španěl Roberto Bautista-Agut.

Praha - Tenista Tomáš Berdych ze zdravotních důvodů nepojede na Turnaj mistrůdo Londýna, kde měl plnit roli prvního náhradníka. Po konzultaci s lékaři má dvoutýdenní klid a v krajním případě může jít i na operaci slepého střeva, kvůli kterému letos měsíc nehrál a mimo jiné vynechal grandslamové US Open.

Výsledky, tabulky, program. Vše o Turnaji mistrů 2016 Výsledky, tabulky, program. Vše o Turnaji mistrů 2016 Prohlédněte zde

Berdych přes výpadek v sezoně bojoval i díky postupu do semifinále Wimbledonu o svoji sedmou účast na vrcholu sezony v řadě. Nakonec skončil jako první pod čarou a mohl případně zasáhnout v Londýně do hry jako náhradník.

"Po konzultaci s lékaři v motolské nemocnici, se kterými řešil stav po zánětu slepého střeva, který prodělal v srpnu, mu byl doporučen dvoutýdenní absolutní klid, který je třeba k tomu, aby se rozhodlo, o dalším způsobu léčby. Jednou z variant je rovněž operace," řekl Karel Tejkal, mediální zástupce Tomáše Berdycha.

"Pokud by k případné operaci došlo, chci aby proběhla co nejdříve a mohl jsem se co nejdříve připravovat na další sezonu," řekl desátý hráč světa Berdych, který má od září nového trenéra, wimbledonského vítěze Chorvata Gorana Ivaniševiče.

Třicetiletý Berdych měl akutní zánět slepého střeva během turnaje v Cincinnati, kde byl 20. srpna dokonce hospitalizován. Po návratu do Česka strávil několik dnů motolské nemocnice v Praze a léčil se antibiotiky. Znovu začal s tréninkem v září a koncem měsíce se vrátil do hry, poté dokázal získal titul v čínském Šen-čenu.

Na Turnaj mistrů se nakonec nekvalifikoval, poslední šance padla minulý týden na turnaji v Paříži. V předešlých šesti startech na Masters pětkrát vypadl ve skupině, jen v roce 2011 prošel do semifinále, v kterém podlehl Jo-Wilfriedu Tsongovi z Francie.

Čeká se na Raonice

Náhradníky v Londýně budou Belgičan David Goffin a Španěl Roberto Bautista. Tenista v pozici náhradníka vydělá sto tisíc dolarů, v přepočtu skoro 2,45 milionu korun.

Turnaj mistrů byl rozlosován. Djokovič má ve skupině bilanci 23:0, ale může potkat Berdycha Turnaj mistrů byl rozlosován. Djokovič má ve skupině bilanci 23:0, ale může potkat Berdycha Čtěte zde

Role prvního náhradníka nabízí letos velkou šanci zasáhnout do hry. Se zraněním totiž laboruje Kanaďan Milos Raonic, který minulý týden kvůli zranění pravého stehenního svalu nenastoupil do semifinále v Paříži. Léčba byla odhadována na pět až deset dnů, v neděli by měl zasáhnout do hry utkání s obhájcem titulu Djokovičem.

O titul na Turnaji mistrů budou letos bojovat Brit Andy Murray, Srb Novak Djokovič, Švýcar Stan Wawrinka, Japonec Kei Nišikori, Chorvat Marin Čilič, Kanaďan Raonic a nováčci v soutěži Francouz Gaël Monfils a Dominic Thiem z Rakouska.

Stejně jako nejlepší český hráč letos na Masters chybí také další pravidelní účastníci Roger Federer či Rafael Nadal, oba rovněž ze zdravotních důvodů.

reklama