Aktualizováno 19. 8. 2016 4:42
Nově složená tenisová dvojice Barbora Strýcová - Sania Mirzaová nastoupila ke svému prvnímu ostrému duelu. A v Cincinnati neměla žádný problém s postupem.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Cincinnati - Tenista Tomáš Berdych vypadl na turnaji v Cincinnati ve 3. kole, kde nestačil na Chorvata Marina Čiliče. Šestý nasazený Čech podlehl bývalému svěřenci svého nového trenéra Gorana Ivaniševiče po téměř dvouhodinové bitvě 3:6, 6:4, 4:6.

Bronzová olympijská medailistka ve čtyřhře Barbora Strýcová zvládla v Cincinnati úspěšně debut s novou deblovou partnerkou Saniou Mirzaovou. V úvodním kole turnaje, kde je česko-indický pár nasazen jako číslo sedm, společně porazily chorvatsko-australskou dvojici Darija Juraková, Anastasia Rodionovová za necelou hodinu 6:2, 6:3.

Třicetiletý Berdych prohrál s Čiličem v úvodních dvou setech vždy své první podání a zatímco v úvodní sadě už manko nestáhl, ve druhé zápas ještě dvěma úspěšnými brejky zachránil a vynutil si třetí set. V něm rozhodla devátá hra, v níž Chorvat proměnil čtvrtý brejkbol a utkání potom s přehledem dopodával.

Devětadvacetiletá Mirzaová od loňského března tvořila pár s Martinou Hingisovou a společně se vypracovaly do pozice světových jedniček. Vyhrály dvanáct turnajů včetně loňského Wimbledonu, US Open, Turnaje mistryň a letošního Australian Open. Pak se jim ale přestalo dařit a během olympiády oznámily rozchod.

Indka si pro nejbližší turnaje včetně US Open vybrala za partnerku Strýcovou. Hingisová hraje s Američankou Coco Vandewegheovou, v Cincinnati mají coby čtvrté nasazené v 1. kole volný los.