reklama

Berdych prohrál na exhibici v Adelaide s Querreym

Tomáš Berdych Tomáš Berdych autor: Reuters
Ve čtvrtek se Berdych utká v rámci duelu se Zlatým týmem s Ukrajincem Alexandrem Dolgopolovem, který nahradil domácího Nicka Kyrgiose

Adelaide  - Tomáš Berdych prohrál na exhibici World Tennis Challenge v Adelaide s Američanem Samem Querreym 6:7 a 3:6. Modrý tým, v kterém jsou s českým tenistou i jeho trenér Chorvat Goran Ivaniševič a deblisté Daniel Nestor a Edouard Roger-Vasselin, prohrál s Červeným výběrem 0:3 na zápasy.

Nejdříve Kanaďan Nestor a Francouz Roger-Vasselin prohráli ve čtyřhře s bratry Bobem a Mikem Bryanovými 6:7, 6:3 a 4:10. Desátý hráč světa Berdych pak s loňským čtvrtfinalistou Wimbledonu Querreym (31. ATP) v prvním setu dokázal stáhnout brejk z páté hry, ale tie-break ztratil poměrem 5:7. Ve druhé sadě Berdych ztratil podání v sedmé hře a tvrdě servírujícímu Američanovi už podání sebrat nedokázal.

V závěrečném duelu legend prohrál Ivaniševič s Francouzem Fabricem Santorem 3:6, 6:3 a 8:10 v utkání, které se neslo v exhibičním duchu s legráckami.

Ve čtvrtek se Berdych utká v rámci duelu se Zlatým týmem s Ukrajincem Alexandrem Dolgopolovem, který nahradil domácího Nicka Kyrgiose. Pro hráče je exhibiční turnaj závěrečnou přípravou na grandslamové Australian Open začínající v Melbourne v pondělí.

Dva tituly, dvě semifinále a tři čtvrtfinále. Čeští tenisté mají před Australian Open formu Dva tituly, dvě semifinále a tři čtvrtfinále. Čeští tenisté mají před Australian Open formu Prohlédněte zde
reklama