Berdych si v Rotterdamu poradil s Gasquetem, ve čtvrtfinále ho vyzve Kližan

16. 2. 2017 12:36
Tomáš Berdych zvládl i svůj druhý zápas po Australian Open. V Rotterdamu porazil Richarda Gasqueta 7:6, 6:1. Ve čtvrtfinále se utká s obhájcem titulu Martinem Kližanem.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Rotterdam - Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Rotterdamu do čtvrtfinále. V druhém kole porazil čtvrtý nasazený český tenista Francouze Richarda Gasqueta 7:6, 6:1 a o semifinále bude hrát se Slovákem Martinem Kližanem.

Jednatřicetiletý Berdych, který se v Nizozemsku vrátil na kurty poprvé od Australian Open, se utkal s o rok mladším Francouzem pošestnácté a bilanci si vylepšil na 9:7. Zápas sice začal prohraným servisem, ale v šestém gamu ztrátu smazal a v tie-breaku vyhrál čtyři poslední výměny.

"Vstup do zápasu nebyl ideální. Naštěstí jsem se hodně brzy vzpamatoval, našel svůj rytmus a pak odehrál velmi dobrý náročný první set. Tie-break byl z mé strany hodně slušný," uvedl Berdych.

Po téměř hodinovém úvodním dějství se už druhý set nesl zcela v režii třináctého hráče světového žebříčku, který rotterdamský turnaj v roce 2014 vyhrál a rok nato byl ve finále. Gasquetovi prolomil podání ještě třikrát, k postupu mu pomohlo i deset es.

"Od začátku druhého setu jsem na něj víc tlačil, chodil jsem na síť a dostal ho pod tlak. Díky tomu mi dal pár šancí. Také pomohl brzký brejk, pak se to valilo jako sněhová koule. Byl to ode mě dobrý výkon," řekl Berdych.